Copa America 2019: Składy wszystkich drużyn

Piłka nożna
Copa America 2019: Składy wszystkich drużyn
fot. PAP

Znamy szerokie kadry wszystkich drużyn, które wystąpią na Copa America 2019! Na kogo postawili selekcjonerzy? Sprawdźcie, jak wyglądają pełne zestawienia 12. uczestników!

Grupa A

 

Brazylia

 

Bramkarze: Alisson (Liverpool), Ederson (Man City), Cassio (Corinthians)

 

Obrońcy: Dani Alves (PSG), Fagner (Corinthians), Alex Sandro (Juventus), Filipe Luis (Atletico Madrid), Thiago Silva (PSG), Marquinhos (PSG), Miranda (Inter), Eder Militao (FC Porto)

 

Pomocnicy: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Man City), Arthur (Barcelona), Allan (Napoli), Paqueta (Milan), Philippe Coutinho (Barcelona), Everton (Gremio), Willian (Chelsea)

 

Napastnicy: David Neres (Ajax), Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Man City)

 

Peru:

 

Bramkarze: Pedro Gallese (Alianza Lima), Carlos Caceda (Melgar), Patricio Álvarez (Sporting Cristal)

 

Obrońcy: Aldo Corzo (Universitario Lima), Anderson Santamaria (Atlas), Miguel Araujo (Talleres), Miguel Trauco (Flamengo), Luis Advincula (Rayo Vallecano)

 

Pomocnicy: Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Christian Cueva (Sao Paulo FC), Renato Tapia (Feyenoord Rotterdam), Andy Polo (Portland Timbers), Wilder Cartagena (Veracruz), Yoshimar Yotun (Orlando City), Pedro Aquino (Lobos BUAP)

 

Napastnicy: Paolo Guerrero (Flamengo), Jefferson Farfan (Lokomotiw Moskwa), Raul Ruidiaz (Morelia), Andre Carrillo (Watford), Edison Flores (Aalborg)

Boliwia:

Bramkarze: Carlos Lampe (San José), Rubén Cordano (Blooming), Javier Rojas (Nacional Potosí)

 

Obrońcy: Marvin Bejarano (The Strongest), Diego Bejarano (Bolívar), Luis Haquin (Puebla), Adrián Jusino (Bolívar), Saúl Torres (Nacional Potosí), Mario Cuéllar (Oriente Petrolero), José María Carrasco (Blooming)

 

Pomocnicy: Alejandro Chumacero (Puebla), Raúl Castro (The Strongest), Erwin Saavedra (Bolívar), Leonel Justiniano (Bolívar), Samuel Galindo (Always Ready), Fernando Saucedo (Jorge Wilstermann), Diego Wayar (The Strongest), Roberto Fernández (Blooming), Paul Arano (Blooming)

 

Napastnicy: Marcelo Moreno (Shijiazhuang Ever Bright), Gilbert Álvarez (Jorge Wilstermann), Rodrigo Ramallo (San José), Leonardo Vaca (Blooming)

 

Wenezuela:

Bramkarze: Wuilker Faríñez (Millonarios), Joel Graterol (Zamora), Rafael Romo (APOEL)

 

Obrońcy: Mikel Villanueva (Gimnàstic), Yordan Osorio (Vitória de Guimarães), Jhon Chancellor (Al-Ahli), Luis Mago (Palestino), Roberto Rosales (Espanyol), Ronald Hernández (Stabæk), Rolf Feltscher (LA Galaxy)

 

Pomocnicy: Júnior Moreno (D.C. United), Yangel Herrera (Huesca), Darwin Machís (Cádiz), Tomás Rincón (Torino), Jefferson Savarino (Real Salt Lake), Juan Pablo Añor (Huesca), Luis Manuel Seijas (Santa Fe), Jhon Murillo (Tondela), Yeferson Soteldo (Santos), Arquímedes Figuera (Deportivo La Guaira)

 

Napastnicy: Fernando Aristeguieta (Morelia), Josef Martínez (Atlanta United), Salomon Rondon (Newcastle United)

 

Grupa B

ARGENTYNA

 

Bramkarze: Juan Musso (Udinese), Franco Armani (River Plate), Agustin Marchesin (Club America).

Obrońcy: Nicolas Otamendi (Manchester City), Juan Foyth (Tottenham), Nicolas Tagliafico (Ajax Amsterdam), Ramiro Funes Mori (Villarreal), Renzo Saravia (Racing Club de Avellaneda), German Pezzella (Fiorentina), Milton Casco (River Plate).

Pomocnicy: Marcos Acuna (Sporting CP), Angel Di Maria (Paris Saint-Germain), Roberto Pereyra (Watford), Giovani Lo Celso (Real Betis), Leandro Paredes (Paris Saint-Germain), Rodrigo De Paul (Udinese), Guido Pizarro (Tigres UANL), Guido Rodriguez (Club America).

Napastnicy: Lionel Messi (Barcelona), Sergio Aguero (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Lautaro Martinez (Inter Mediolan), Matias Suarez (River Plate).

KOLUMBIA

 

Bramkarze: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Alvaro Montero (Deportes Tolima)

Obrońcy: Cristian Zapata (AC Milan), Stefan Medina (Monterrey), Santiago Arias (Atletico Madrid), William Tesillo (Leon), Yerry Mina (Everton), Cristian Borja (Sporting CP), John Lucumi (Genk), Davinson Sanchez (Tottenham).

Pomocnicy: Wílmar Barrios (Zenit), Edwin Cardona (Pachuca), Juan Cuadrado (Juventus), Mateus Uribe (Club America), Jefferson Lerma (Bournemouth), Gustavo Cuellar (Flamengo)

Napastnik: Roger Martinez (Club America), Luis Muriel (Fiorentina), Luis Diaz (Junior de Barranquilla), Radamel Falcao (AS Monaco), Duvan Zapata (Atalanta).

 

PARAGWAJ

 

Bramkarze: Antony Silva (Huracan), Roberto Junior Fernandez (Botafogo), Alfredo Aguilar (Club Olimpia)

ObrońcyGustavo Gomez (Palmeiras), Ivan Piris (Libertad), Bruno Valdez (America), Junior Alonso (Boca Juniors), Fabian Balbuena (West Ham United), Juan Escobar (Cerro Porteno), Santiago Arzamendia (Cerro Porteno), Ivan Torres (Olimpia)

Pomocnicy: Oscar Romero (Shanghai Shenhua), Richard Ortiz (Olimpia), Rodrigo Rojas (Olimpia), Miguel Almiron (Newcastle United), Celso Ortiz (Monterrey), Matias Rojas (Defensa y Justicia)

Napastnicy: Oscar Cardozo (Libertad), Hernan Perez (Espanyol), Derlis Gonzalez (Santos), Federico Santander (Bologna), Cecilio Dominguez (Independiente), Juan Iturbe (UNAM Pumas)


KATAR

 

Bramkarze: Saad Al Sheeb (Al-Sadd), Youssef Hassan (Al-Gharafa), Mohammed Al Bakri (Al-Khor)

Obrońcy: Tarek Salman (Al-Sadd), Abdulkarim Hassam (Al-Sadd), Hamed Ismael (Al-Sadd), Tameem Al-Muhaza (Al-Gharafa), Assim Madebo (Al-Duhail), Salem Alhajri (Al-Sadd), Ahmed Fathy (Al-Arabi), Pedro Correira (Al-Sadd), Al Mahdi Ali (Al-Gharafa), Bassam Husham (Al-Duhail)

Pomocnicy: Boualem Khoukhi (Al-Sadd), Karim Boudiaf (Al-Duhail), Ali Afif (Al-Duhail), Abdulaziz Hatim (Al-Gharafa), Abdullah Abdul Salam (Al-Duhail)

Forwards: Akram Afif (Al-Sadd), Hassan Al Haydos (Al-Sadd), Almoez Ali (Al-Duhail)), Ahmed Al Aaeldin (Al-Gharafa)), Ahmed Moein (Qatar SC), Abdulaziz Al Ansari (Al-Kharaitiyat)

 

Grupa C

 

URUGWAJ

 

 

Bramkarze: Martin Campana (Independiente), Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Libertad)

Obrońcy: Martin Caceres (Juventus), Sebastian Coates (Sporting CP), Jose Gimenez (Atletico Madryt), Diego Godin (Atletico Madryt), Marcelo Saracchi (RB Leipzig), Giovanni Gonzalez (Penarol)

Pomocnicy: Giorgian de Arrascaeta (Flamengo), Rodrigo Bentancur (Juventus), Diego Laxalt (AC Milan), Nicolas Lodeiro (Seattle Sounders), Nahitan Nandez (Boca Juniors), Gaston Pereiro (PSV), Lucas Torreira (Arsenal), Federico Valverde (Real Madryt), Matias Vecino (Inter)

Napastnicy: Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Maxi Gomez (Celta Vigo), Jonathan Rodriguez (Cruz Azul), Cristhian Stuani (Girona), Luis Suarez (FC Barcelona)

 

EKWADOR

 

Bramkarze: Alexander Dominguez (Velez), Maximo Banguera (Barcelona SC), Pedro Ortiz (Delfin SC)

Obrońcy: Pedro Pablo Velasco (Barcelona SC), Jose Quintero (Liga de Quito), Robert Arboleda (Sao Paulo), Xavier Arreaga (Seattle Sounders FC), Gabriel Achilier (Morelia), Arturo Mina (Yeni Malatyaspor), Beder Caicedo (Barcelona SC), Leonel Ramírez (FC Krasnodar)

Pomocnicy: Antonio Valencia (Manchester United), Carlos Gruezo (FC Dallas), Jefferson Intriago (Liga de Quito), Jefferson Orejuela (Liga de Quito), Jhegson Mendez(Orlando City, ), Renato Ibarra (America), Angel Mena (Leon), Ayrton Preciado (Santos Laguna), Andres Chicaiza (Liga de Quito)

Napastnicy: Enner Valencia (Tigres), Carlos Garces (Delfin SC), Romario Ibarra (Minnesota United)

 

CHILE

 

Bramkarze: Gabriel Arias (Racing Club), Brayan Cortes (Colo Colo), Yerko Urra (Huatoachipato)

Obrońcy: Jean Beausejour (Universidad de Chile), Oscar Opazo (Colo Colo), Gary Medel (Besiktas), Guillermo Maripan (Deportivo Alaves), Igor Lichnovsky (Cruz Azul), Gonzalo Jara (Estudiantes de La Plata), Mauricio Isla (Fenerbahce)

Pomocnicy: Pedro Pablo Hernandez (Independiente), Jose Pedro Fuenzalida (Universidad Catolica), Erick Pulgar (Bologna), Esteban Pavez (Colo Colo), Arturo Vidal (FC Barcelona), Charles Aranguiz (Bayer Leverkusen), Paulo Diaz (Al-Ahli), Diego Valdes (Santos Laguna)

Napastnicy: Alexis Sanchez (Manchester United), Eduardo Vargas (Tigres), Nicolas Castillo (America), Angelo Sagal (Pachuca), Junior Fernandes (Alanyaspor)

 

Japonia

Bramkarze: Eiji Kawashima (Strasbourg), Ryosuke Kojima (Oita Trinita), Keisuke Osako (Sanfrecce Hiroshima)

Obrońcy: Naomichi Ueda (Cercle Brugge), Ko Itakura (Groningen), Tomoki Iwata (Oita Trinita), Yugo Tatsuta (Shimizu S-Pulse), Teruki Hara (Sagan Tosu), Daiki Sugioka (Shonan Bellmare), Daiki Suga (Consadole Sapporo), Takehiro Tomiyasu (Sint-Truiden)

Pomocnicy: Gaku Shibasaki (Getafe), Shoya Nakajima (Al-Duhail), Yuta Nakayama (Zwolle), Koji Miyoshi (Yokohama Marinos), Tatsuya Ito (Hamburger SV), Taishi Matsumoto (Sanfrecce Hiroshima), Kota Watanabe (Tokyo Verdy), Hiroki Abe (Kashima Antlers), Takefusa Kubo (FC Tokyo)

Napastnicy: Shinji Okazaki (Leicester City), Daizen Maeda (Matsumoto Yamaga), Ayase Ueda (Hosei University)

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze