Porażka polskich siatkarzy na inaugurację turnieju Ligi Narodów w Urmii

W meczu otwarcia turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Urmii Polacy przegrali z Rosją 1:3. Podopieczni trenera Vitala Heynena jedynie w pierwszym (zwycięskim) oraz trzecim secie nawiązali wyrównaną walkę z rywalami. W kolejnych meczach tej imprezy Polacy zmierzą się z Iranem i Kanadą.

Premierowa odsłona miała bardzo wyrównany przebieg. Wynik długo oscylował wokół remisu i żadna ze stron nie była w stanie zbudować większej przewagi. Polacy dobrze prezentowali się w ofensywie. Brylowali w tym Bartosz Kwolek i Artur Szalpuk, z zerowym dorobkiem punktowym skończył seta atakujący Łukasz Kaczmarek). Pomagały im też zepsute zagrywki rywali. Mocną bronią Rosjan była z kolei skuteczna gra na środku. Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi. Po ataku Iljasa Kurkajewa to siatkarze Sbornej mieli piłkę setową w górze (23:24), ale wojnę nerwów wygrali biało-czerwoni. Kwolek ustalił wynik seta na 26:24.

Już na początku drugiej partii nastąpiła długa przerwa spowodowana zamieszaniem wokół weryfikacji (2:4). Jak się później okazało, nie po raz ostatni w tej partii pogubili się sędziowie. W drugiej odsłonie doszło do zmiany na rozegraniu w polskiej ekipie. Marcin Janusz zastąpił Grzegorza Łomacza, który doznał urazu palca. Rosjanie szybko wypracowali sobie wyraźną przewagę (4:8, 7:12). Polacy mieli zrywy, próbowali odrobić straty, jednak nie byli skuteczni w ataku. Punktowa seria Rosjan (10:17) przybliżyła ich do zwycięstwa w tym secie. W końcówce kontrolowali sytuację, a ostatni punkt wywalczył Iljas Kurkajew, który obił polski blok (20:25).

Set numer trzy, podobnie jak pierwszy, był bardzo wyrównany. Znów wynik długo oscylował wokół remisu (11:11, 20:20) i wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Niestety, biało-czerwoni popełniali błędy w kluczowych akcjach. Po skutecznym ataku Jarosława Podlesnycha podopieczni Tuomasa Sammelvuo odskoczyli na dwa oczka (20:22). Zepsuta zagrywka dała reprezentacji Rosji piłkę setową (21:24). Polacy obronili się w kolejnej akcji, ale atak po bloku w wykonaniu Wiktora Poletajewa zamknął tę część meczu (22:25).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od falstartu biało-czerwonych (1:5, 4:8). W środkowej części seta udało się biało-czerwonym zmniejszyć różnicę do dwóch oczek (11:13), ale Rosjanie znów odskoczyli. Jegor Kluka popisał się asem serwisowym (11:15), a potem jego wyczyn powtórzył Iwan Jakowlew (12:18). Siatkarze Sbornej pewnie zmierzali po zwycięstwo, a spotkanie zakończył zepsuty serwis biało-czerwonych (19:25).

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (15), Jakub Kochanowski (12) – Polska; Wiktor Poletajew (18), Iljas Kurkajew (12), Iwan Jakowlew (11), Jarosław Podlesnych (11) – Rosja. Rosjanie mieli zdecydowaną przewagę w polu zagrywki, co dobitnie pokazuje statystyka punktowych serwisów (8–1).

Po siedmiu meczach tegorocznej edycji Ligi Narodów Polacy mają na koncie cztery zwycięstwa i trzy porażki. W kolejnych spotkaniach turnieju w Urmii zagrają z Irańczykami (sobota 15 czerwca), a dzień później z Kanadą.

Polska – Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25)

Polska: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski – Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Janusz, Dawid Konarski, Aleksander Śliwka, Jędrzej Gruszczyński (libero), Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Karol Kłos. Trener: Vital Heynen.
Rosja: Dmitrij Wołkow, Iwan Jakowlew, Wiktor Poletajew, Jegor Kluka, Iljas Kurkajew, Igor Kobzar – Roman Martyniuk (libero) oraz Dmitrij Kowalow, Jarosław Podlesnych, Fedor Woronkow. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Sędziowie: Jaafar Ebrahim Ali (Bahrain) – Ali Fadili (Maroko).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Urmii (14–16 czerwca):

2019-06-14: Polska – Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25)
2019-06-14: Iran – Kanada (piątek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-15: Rosja – Kanada (sobota, godzina 12.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-15: Iran – Polska (sobota, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-16: Polska – Kanada (niedziela, godzina 12.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-16: Iran – Rosja (niedziela, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Rosja 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25) Karol Kłos zaserwował w siatkę w ostatniej akcji meczu.

Polska – Rosja 1:2, 19:24 Bartosz Kwolek skończył długą wymianę. Trener Rosjan poprosił jeszcze o czas.

Polska – Rosja 1:2, 17:24 Piłka meczowa dla Rosji.

Polska – Rosja 1:2, 16:23 Dawid Konarski zablokowany.

Polska – Rosja 1:2, 16:22 Skuteczny atak Iljasa Kurkajewa.

Polska – Rosja 1:2, 16:21 Karol Kłos z przesuniętej krótkiej.

Polska – Rosja 1:2, 13:20 Dotknięcie siatki po polskiej stronie.

Polska – Rosja 1:2, 12:18 Iwan Jakowlew - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:2, 12:17 Przestrzelony serwis Dawida Konarskiego.

Polska – Rosja 1:2, 11:16 Długa wymiana dla Rosjan. Pięć oczek różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Rosja 1:2, 11:15 Jegor Kluka - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:2, 11:14 Bartosz Kwolek zablokowany przez rywali.

Polska – Rosja 1:2, 11:13 Dawid Konarski przepchnął piłkę na siatce.

Polska – Rosja 1:2, 9:13 Aleksander Śliwka zaserwował w aut.

Polska – Rosja 1:2, 8:12 Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Rosja 1:2, 7:11 Jarosław Podlesnych - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:2, 5:9 Rosjanie utrzymują przewagę.

Polska – Rosja 1:2, 4:8 Cztery punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Rosja 1:2, 4:7 Bartosz Kwolek zaatakował po bloku.

Polska – Rosja 1:2, 1:5 Kolejny punkt dla Rosjan. Zabrakło asekuracji w ekipie biało-czerwonych.

Polska – Rosja 1:2, 1:4 Nieudany początek Polaków. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:2, 1:2 Rozpoczęła się czwarta odsłona spotkania.

Liga Narodów: Kto jest najlepszym zawodnikiem meczu z Rosją?

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła trzeci weekend z Ligą Narodów. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni mierzą się z Rosją, czyli zeszłorocznym triumfatorem rozgrywek. Który z polskich siatkarzy prezentuje się najlepiej na boisku? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

Polska – Rosja 1:2 (26:24, 20:25, 22:25) Wiktor Poletajew zaatakował po bloku... Polacy przegrywają 1:2.

Polska – Rosja 1:1, 22:24 Trener Rosjan poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:1, 21:24 Nieudana zagrywka i piłka setowa dla Rosji.

Polska – Rosja 1:1, 21:23 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Rosja 1:1, 20:22 Skutecznie Jarosław Podlesnych. Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Rosja 1:1, 20:20 Zepsute zagrywki po obu stronach... Przy wyrównanym wyniku wkraczamy w decydującą fazę seta.

Polska – Rosja 1:1, 19:19 Jegor Kluka zaatakował w aut. Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o przerwę.

Polska – Rosja 1:1, 17:19 Wiktor Poletajew przedarł się przez polski blok.

Polska – Rosja 1:1, 17:17 Nieudany atak Wiktora Poletajewa.

Polska – Rosja 1:1, 16:17 Zepsute zagrywki po obu stronach.

Polska – Rosja 1:1, 14:16 Wiktor Poletajew potężnym atakiem ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Rosja 1:1, 13:15 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:1, 13:14 Wiktor Poletajew - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:1, 13:12 Łukasz Kaczmarek zaatakował po bloku rywali.

Polska – Rosja 1:1, 11:11 Mocny atak Jakuba Kochanowskiego ze środka.

Polska – Rosja 1:1, 9:10 Polacy przegrali walkę na siatce.

Polska – Rosja 1:1, 9:9 Łukasz Kaczmarek z przechodzącej piłki.

Polska – Rosja 1:1, 8:8 Monster block! Polacy odrobili straty.

Polska – Rosja 1:1, 6:8 Bartosz Kwolek zablokowany na prawym skrzydle. Dwa oczka straty Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Rosja 1:1, 5:7 Łukasz Kaczmarek zaatakował w aut.

Polska – Rosja 1:1, 5:5 Bartosz Kwolek zaatakował blok-aut.

Polska – Rosja 1:1, 3:3 Wyrównany początek trzeciego seta.

Polska – Rosja 1:1 (26:24, 20:25) Iljas Kurkajew obił polski blok. Set numer dwa dla Rosjan.

Polska – Rosja 1:0, 20:24 Norbert Huber zatrzymał blokiem atak Iljasa Kurkajewa.

Polska – Rosja 1:0, 18:24 Jakub Kochanowski przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Rosji.

Polska – Rosja 1:0, 18:23 Punkt dla Polski po ataku Łukasza Kaczmarka, co potwierdziła weryfikacja. Trener Rosjan poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:0, 16:22 Skuteczny atak Piotra Łukasika.

Polska – Rosja 1:0, 15:21 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Rosja 1:0, 13:21 Jegor Kluka - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 13:20 Jegor Kluka - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 13:18 Norbert Huber - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 12:18 Piotr Łukasik pojawił się na placu i popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Rosja 1:0, 11:17 Bartosz Kwolek zaatakował blok-aut.

Polska – Rosja 1:0, 10:16 Punktowa seria Rosjan. Sześć oczek tracą biało-czerwoni na drugiej przerwie.

Polska – Rosja 1:0, 10:13 Polacy zmniejszyli straty, ale serię przerwał serwis Marcina Janusza w siatkę.

Polska – Rosja 1:0, 9:12 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Rosja 1:0, 7:12 Iljas Kurkajew z przesuniętej krótkiej. Rosjanie zwiększyli przewagę. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Rosja 1:0, 6:10 Wiktor Poletajew - as serwisowy.

Polska – Rosja 1:0, 6:8 Kolejny problem podczas weryfikacji...

Polska – Rosja 1:0, 4:8 Atak Łukasza Kaczmarka w antenkę i cztery oczka straty Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Rosja 1:0, 4:7 Rosjanie znów odskoczyli na kilka punktów. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Rosja 1:0, 4:4 Polacy szybko odrobili straty z początku seta.

Polska – Rosja 1:0, 2:4 Ogromne zamieszanie. Sędziowie mieli kłopot z oceną akcji, dyskusje trwały... Ostatecznie pierwotna decyzja została utrzymana. Oby tak długa przerwa nie wybiła siatkarzy z rytmu.

Polska – Rosja 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Rosja 1:0 (26:24) Bartosz Kwolek skończył nerwową wymianę i całego seta!

Polska – Rosja 0:0, 25:24 Kapitalny blok! Wiktor Poletajew zatrzymany blokiem. Tym razem Polacy mają piłkę setową. Trener Sbornej poprosił o czas.

Polska – Rosja 0:0, 24:24 Bartosz Kwolek skutecznie i gramy na przewagi!

Polska – Rosja 0:0, 23:24 Piłka setowa dla Rosji po ataku Iljasa Kurkajewa.

Polska – Rosja 0:0, 23:23 Trener Vital Heynen poprosił o drugą przerwę.

Polska – Rosja 0:0, 23:23 Wiktor Poletajew skutecznie.

Polska – Rosja 0:0, 23:22 Polacy zatrzymali potrójnym blokiem atak Dmitrija Wołkowa.

Polska – Rosja 0:0, 22:21 Jegor Kluka zaserwował w siatkę.

Polska – Rosja 0:0, 21:21 Skuteczny atak Iwana Jakowlewa. Trener Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Rosja 0:0, 21:20 Artur Szalpuk przepchnął piłkę na siatce.

Polska – Rosja 0:0, 20:19 Wiktor Poletajew atakiem w aut zakończył długą akcję.

Polska – Rosja 0:0, 19:19 Trener Tuomas Sammelvuo poprosił o czas.

Polska – Rosja 0:0, 18:19 Punkt dla Rosji po długiej wymianie.

Polska – Rosja 0:0, 16:16 Mocna zagrywka Rosjan, a akcję atakiem z krótkiej skończył Iljas Kurkajew.

Polska – Rosja 0:0, 16:14 Przestrzelona zagrywka Rosjan i dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Rosja 0:0, 14:13 Bartosz Kwolek zaatakował po dłoniach blokujących rywali.

Polska – Rosja 0:0, 13:13 Jegor Kluka zaserwował w siatkę.

Liga Narodów: Plan transmisji na piątek 14.06

Piątkowe spotkania Ligi Narodów mężczyzn rozpoczynają trzeci weekend zmagań. Siatkarze z szesnastu państw tym razem będą rozgrywali turnieje w Portugalii, Bułgarii, Francji i Iranie. To właśnie w Teheranie Polacy powalczą o punkty z Rosją, Iranem i Kanadą. Sprawdźcie plan transmisji na piątek 14.06.

Polska – Rosja 0:0, 11:11 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Rosja 0:0, 10:10 Artur Szalpuk obił rosyjski blok.

Polska – Rosja 0:0, 8:8 Wiktor Poletajew zatrzymany blokiem przez Bartosza Kwolka.

Polska – Rosja 0:0, 6:8 Skuteczny blok Rosjan i dwa oczka zaliczki Sbornej na pierwszej przerwie.

Polska – Rosja 0:0, 5:5 Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Rosja 0:0, 2:3 Norbert Huber zaatakował po bloku.

Polska – Rosja 0:0, 1:1 Rozpoczął się pierwszy mecz biało-czerwonych na turnieju w Urmii.

Polska: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski – Jakub Popiwczak (libero).
Rosja: Dmitrij Wołkow, Iwan Jakowlew, Wiktor Poletajew, Jegor Kluka, Iljas Kurkajew, Igor Kobzar – Roman Martyniuk (libero).

Mecze Polski z Rosją to siatkarskie klasyki...

Następcy Hitchcocka! 10 zwycięskich tie-breaków polskich siatkarzy

Polscy siatkarze rozpoczynają sezon reprezentacyjny! Kibice czekają na kolejne emocje i sukcesy. Tuż przed inauguracją przypominamy najbardziej zacięte pięciosetowe boje w historii reprezentacji Polski, zakończone zwycięstwem biało-czerwonych. Zagłosuj w naszej sondzie na najbardziej epickie z tych spotkań! Oczywiście, wszyscy lubimy, gdy nasza drużyna wygrywa pewnie, w trzech setach.

Czas na hymny obu państw.

Polacy mecz z Rosją rozpoczną w zestawieniu: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski.

Rozpoczęło się przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Piotr Gacek, Ireneusz Mazur i Łukasz Kadziewicz.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hey @ebadi2milad 🤩 I’m happy that I see you Man! 🇮🇷🇵🇱🐝 Good luck during all VNL weekends ✊🏽🔥

Post udostępniony przez Karol Kłos (@karolklos) Cze 13, 2019 o 11:31 PDT

Trener Vital Heynen zabrał do Iranu mocno eksperymentalny skład. Nie zagrają m.in. obecni na poprzednich turniejach Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga oraz Paweł Zatorski. Wydarzeniem jest powrót do kadry Karola Kłosa.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Urmii (14–16 czerwca):

rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz.
przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski.
środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.
libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Urmii. Terminarz i plan transmisji

Polscy siatkarze zagrają w swym trzecim turnieju Ligi Narodów. Po zawodach w Katowicach i w chińskim Ningbo, podopieczni Vitala Heynena będą rywalizowali w Iranie. Zmierzą się tam z Rosjanami, reprezentacją gospodarzy oraz z Kanadą. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Urmii.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska – Rosja. Początek spotkania o godzinie 13.00.