LM tenisistów stołowych: Korzystne losowanie Dartomu Bogorii

Tenis
LM tenisistów stołowych: Korzystne losowanie Dartomu Bogorii
fot. PAP

Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z FC Saarbruecken (Niemcy), Ping Pong Club Villeneuvois (Francja) i GDCS Juncal (Portugalia) w rundzie grupowej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym w sezonie 2019/20.

Losowanie odbyło się w piątek w siedzibie ETTU w Luksemburgu.

 

Zespół z podwarszawskiego Grodziska znów trafił na klub z Saarbruecken, którego zawodnikiem jest Patryk Zatówka, były gracz... Dartomu Bogorii. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego dwukrotnie wygrali z tym niemieckim klubem – 3:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe.

 

W składzie mazowieckiej drużyny nie doszło do zmian, w ekipie prezesa Dariusza Szumachera nadal występować będą Marek Badowski, Grek Panagiotis Gionis, Japończyk Kaii Yoshida (Konishi) czy Czech Pavel Sirucek. Z kolei FC Saarbruecken wzmocnił się m.in. Chińczykiem Shang Kunem z Dekorglassu Działdowo.

 

Dwaj pozostali rywale Dartomu Bogorii w grupie C to nowe kluby w Champions League: w kadrze Ping Pong Club Villeneuvois jest m.in. Rosjanin Wasilij Lakiejew pozyskany z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów, a w GDCS Juncal mniej znani zawodnicy.

 

Broniący tytułu rosyjski Fakieł Gazprom Orenburg w gr. A zagra z Post SV Muehlhausen (Niemcy), Angers TT (Francja) i Leka Enea TDM (Hiszpania).

 

W sobotę w Europejskiej Unii Tenisa Stołowego w Luksemburgu odbędzie się losowanie grup żeńskiej Ligi Mistrzów. W poprzednich rozgrywkach triumfował KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Nęcka będzie rozstawiony z „trójką".

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie