Zespół trenera Miłosza Stępińskiego zagrał w „krajowym” składzie, ponieważ zawodniczki występujące w zagranicznych klubach przebywają już na urlopach. Wyjątkiem była bramkarka Kinga Szemik z amerykańskiego The University of Texas Rio Grande Valley, która od kilku tygodni przebywa w Polsce.

 

Polki mogły objąć prowadzenie w 5. minucie, kiedy słowacka bramkarka wybijając piłkę trafiła w Nikol Kaletkę, a piłka przeleciała obok słupka.

 

Potem słowacka defensywa miała sporo kłopotów przy prostopadłych podaniach zespołu gości, co jednak nie przełożyło się na gole.

 

W 32 minucie Kingę Szemik uratował słupek.

 

Drugą połowę Polki zaczęły od celnego, obronionego jednak, strzału Eweliny Kamczyk z rzutu wolnego, a zaraz potem rywalki objęły prowadzenie.

 

Drużyna trenera Stępińskiego nie wykorzystała kilku sytuacji do wyrównania. Najlepszą miała Martyna Wiankowska, która spudłowała w sytuacji sam na sam, a w doliczonym czasie ta sama zawodniczka trafiła w poprzeczkę.

 

Mecz rozegrano w temperaturze 31 stopni, na widowni zasiadło 825 kibiców.

 

Ostatnim akcentem sezonu będzie finał Pucharu Polski, w którym Medyk Konin zagra z Czarnymi Sosnowiec 19 czerwca, godz. 18 w Łodzi.

 

Kolejne zgrupowanie kadry rozpocznie się tydzień, przed pierwszym meczem eliminacji z Czechami, zaplanowanym na 3 września.

 

Polki w ramach przygotowań do eliminacji w marcu wystąpiły w turnieju Algarve Cup w Portugalii, gdzie pokonały Hiszpanię 3:0, mistrza Europy Holandię 1:0, a w finale uległy Norwegii 0:3. Z Hiszpankami będą rywalizowały w grupie eliminacji ME. Później w kwietniu w Lublinie zespół trenera Stępińskiego zremisował z Włoszkami 1:1, a w Helsinkach przegrał z Finlandią 0:1.

 

W eliminacjach ME wystąpi 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo.

 

Polska w grupie D zagra z Hiszpanią, Czechami, Azerbejdżanem i Mołdawią. Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. Pozostałe sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do mistrzostw Europy. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz Anglia.

 

Polska - Słowacja 0:1


Bramka: Klaudia Fabova (57)