Trzech Polaków wystąpi w nowych międzynarodowych zawodach pływackich

Inne
Trzech Polaków wystąpi w nowych międzynarodowych zawodach pływackich
fot. PAP

Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i Jan Świtkowski zostali zaproszeni do rywalizacji w nowych międzynarodowych zawodach pływackich - International Swimming League. Polacy będą bronić barw amerykańskiej drużyny Cali Condors.

Menedżerem drużyny z San Francisco jest czterokrotny złoty medalista igrzysk Amerykanin Jason Lezak. W 25-osobowym składzie są także m.in. amerykańskie mistrzynie olimpijskie Lilly King i Olivia Smoliga oraz Australijczyk Mitch Larkin.

 

Docelowo w ISL ma rywalizować osiem zespołów - po cztery z USA i Europy. Na razie swoje składy ogłosiły jeszcze ekipy z Waszyngtonu (DC Trident), Rzymu (Aqua Centurions) i Paryża (Energy Standard).

 

Za powstaniem ligi stoi ukraiński miliarder Konstantin Grigoriszin. Początkowo powołaniu ISL sprzeciwiała się Światowa Federacja Pływacka strasząc dyskwalifikacją tych, którzy w niej wezmą udział. Ostatecznie po protestach zawodników widzących szansę na zarobek, w tym m.in. słynnej Węgierki Katinki Hosszu, FINA ugięła się.

 

Format zmagań nie jest jeszcze do końca znany. Wiadomo, że będą one miały charakter drużynowy, a zawodnicy będą zdobywali punkty dla swoich zespołów. Organizatorzy rozważali nawet brak pomiaru czasu.

 

Gospodarzem pierwszych zawodów cyklu będzie w dniach 4-5 października Indianapolis. W kolejnych tygodniach odbędą się w Neapolu (12-13 października), Dallas (18-19 października), Budapeszcie (26-27 października), Waszyngtonie (15-16 listopada), Londynie (23-24 listopada) oraz Las Vegas (20-21 grudnia).

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze