WT w tenisie stołowym: Bajor i Partyka odpadły w ćwierćfinale debla

Tenis
WT w tenisie stołowym: Bajor i Partyka odpadły w ćwierćfinale debla
fot. PAP

Natalia Bajor i Natalia Partyka przegrały z Tajwankami Chen Szu-Yu i Cheng Hsien-Tzu 1:3 w ćwierćfinale turnieju najwyższej rangi - ITTF World Tour Platinum - w tenisie stołowym w Sapporo.

Wcześniej w piątek Polki pokonały w 1/8 finału Lin Ye i Zeng Jian z Singapuru 3:1.

 

Bajor i Partyka to jedyny europejskie duet, który rywalizował w Japan Open z azjatycką koalicją. Obie zawodniczki od niedawna tworzą parę deblową, a ich wyniki są obiecujące. W marcu w zawodch ITTF Challenge w hiszpańskiej Guadalajarze dotarły do finału, w którym uległy pingpongistkom z Francji Stephanie Loeuillette i Jia Nan Yuan 0:3. W Sapporo poprzeczka była dużo wyżej zawieszona, a zwycięstwo nad Singapurkami jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi występami.

 

W grze podwójnej mężczyzn w 1/8 finału Marek Badowski i Patryk Zatówka wygrali dwa pierwsze sety z Chińczykami Liang Jingkunem i Lin Gaoyuanem, ale potem zdecydowanie lepsi byli faworyci. Z kolei Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck przegrali z Japończykami Shunsuke Togamim i Yukiyą Udą 0:3.

 

Bez powodzenia o ćwierćfinał w grze mieszanej rywalizowali Badowski i Bajor. Zostali pokonani 3:0 przez mikst z Tajwanu Lin Yun-Ju - Cheng I-Ching.

 

Wcześniej Polakom nie powiodło się w kwalifikacjach singla.

 

Turniej w Sapporo i poprzedzające go zgrupowanie w chińskim Chengdu to ostatnie etapy przygotowań biało-czerwonych do zbliżających się Igrzysk Europejskich w Mińsku. Spośród tych, którzy są w Azji, na Białorusi nie wystąpi jedynie Zatówka.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze