ATP w 's-Hertogenbosch: Półfinały przerwane, dokończenie w niedzielę

Z powodu opadów deszczu nie udało się dokończyć półfinałowych spotkań tenisowego turnieju ATP na trawiastych kortach w 's-Hertogenbosch (pula nagród 635 750 euro). W obu meczach o zwycięstwach może przesądzić kilka punktów.

Kilka minut powinno wystarczyć, aby rozstrzygnąć pojedynek rozstawionego z numerem drugim Chorwata Borny Corica z Francuzem Adrianem Mannarino. Pierwszego seta wygrał Coric 6:4, drugiego - Mannarino 6:3, a w trzecim w tie-breaku jest 3-2 dla Francuza.

Bliski sprawienia niespodzianki jest Australijczyk Jordan Thompson, który prowadzi z rozstawionym z "ósemką" Richardem Gasquet 7:5, 5:3 i 30-40 w dziewiątym gemie. Jeśli wygra, awansuje do finału imprezy cyklu ATP po raz pierwszy w karierze.

W ćwierćfinale debla z turnieju odpadli najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja) - Borna Coric (Chorwacja, 2) 4:6, 6:3, 6:6 (3-2) - przerwane

Jordan Thompson (Australia) - Richard Gasquet (Francja, 8) 7:5, 5:3 - przerwane