Awans Holandii i Kanady do 1/8 finału mistrzostw świata

Piłkarki Holandii i Kanady wygrały swoje sobotnie mecze mistrzostw świata we Francji i awansowały do 1/8 finału. Mają po sześć punktów i w czwartek powalczą w Reims o zwycięstwo w grupie E.

Holenderki pokonały w Valenciennes Kamerun 3:1 (1:1). Dwie bramki uzyskała 22-letnia Vivianne Miedema, która może pochwalić się już 60 golami w 77 występach w drużynie narodowej. Jest pod tym względem rekordzistką reprezentacji mistrzyń Europy.

Z kolei w Grenoble Kanadyjki długo męczyły się z defensywą Nowej Zelandii, ale w końcu przełamały ją na początku drugiej połowy. W 48. minucie do siatki trafiła Jessie Fleming, a w 79. wynik na 2:0 ustaliła Nichelle Prince.

W turnieju występują 24 drużyny podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe z każdej z nich oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Faza grupowa potrwa do 20 czerwca, a pucharowa rozpocznie się dwa dni później. Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 6 lipca w Nicei, finał odbędzie się 7 lipca w Lyonie.

Tytułu sprzed czterech lat bronią Amerykanki.