Małopolski Wyścig Górski: Hołowaszcz najszybszy w Nowym Targu

Ukraiński kolarz Ołeksandr Hołowaszcz, po samotnej ucieczce, wygrał drugi etap 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego na liczącej 146 kilometrów trasie z Niepołomic do Nowego Targu. Liderem pozostał jego rodak Anatolij Budiak (Wibatech Merx Wrocław).

Od początku wielu kolarzy próbowało rozerwać peleton, ale bez skutku. Dopiero 20 kilometrów przed metą uformowała się 18-osobowa grupa, z której skuteczny atak przeprowadził Hołowaszcz. Jako drugi finiszował Patryk Stosz (CCC Development), a trzecią lokatę wywalczył inny reprezentant Ukrainy – Witalij Buc.

Lider i zwycięzca piątkowego etapu w Wieliczce - Budiak - był dziesiąty, ale jego przewaga nad drugim Stoszem wynosi tylko dwie sekundy.

W niedzielę kolarzy czeka ostatni etap z Chochołowskich Term do Starego Sącza (158 km). Meta będzie usytuowana na przełęczy Przehyba na wysokości 1173 metrów n.p.m. Dekoracja zwycięzców odbędzie się na rynku w Starym Sączu.