PŚ w kajakarstwie górskim: Zwolińska dziewiąta w Lee Valley

Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) zajęła dziewiąte miejsce w konkurencji K1 w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Lee Valley w Wielkiej Brytanii. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Mallory Franklin, tegoroczna wicemistrzyni Europy.

Polka awansowała do finału z piątym czasem, ale w decydującym przejeździe nie ustrzegła się błędów i była przedostatnia w 10-osobowej stawce. Franklin wyprzedziła brązową medalistkę ubiegłorocznych mistrzostw świata Niemkę Ricardę Funk oraz najlepszą w tej imprezie Australijkę Jessicę Fox.

W rywalizacji mężczyzn w C1 Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) był 11., a Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) zajął 16. pozycję. Triumfował Niemiec Sideris Tasiadis, mający w dorobku medale MŚ i olimpijski brąz z Londynu wywalczony właśnie na torze w Lee Valley, przed Brytyjczykami Adamem Burgessem i Ryanem Westleyem.