World Tour w Warszawie: Triumf Australijek

Siatkówka
World Tour w Warszawie: Triumf Australijek
fot. PAP

Australijki Mariafe Artacho i Taliqua Clancy wygrały turniej World Tour w siatkówce plażowej w Warszawie, pokonując w finale Amerykanki Kelley Larsen i Emily Stockman 2:0 (22:20, 21:17). To piąty triumf zawodniczek z antypodów w zawodach tego cyklu.

- Nie przyjeżdżałyśmy tutaj z konkretnymi oczekiwaniami wynikowymi, skupiałyśmy się na każdym kolejnym meczu. Nie czułyśmy żadnej presji i to zadziałało - podsumowała Artacho.

 

Ona i Clancy wspólne starty zaczęły jesienią 2017 roku i wówczas wygrały dwa pierwsze turnieje WT. W kolejnym, już pełnym, roku współpracy dołożyły do tego dwa kolejne zwycięstwa. Jedno z nich odniosły w czterogwiazdkowych zawodach w Espinho, czyli imprezie tej samej rangi co w Warszawie.

 

- Przyjaźnimy się też poza boiskiem i myślę, że to procentuje. Każda z nas wie, że ta druga stoi za nią murem - zaznaczyła Clancy.

 

Artacho miała już wcześniej na koncie sukces odniesiony w Polsce - w 2014 roku z inną partnerką wywalczyła tytuł mistrzyni świata do lat 23.

 

Kelley i Stockman dotychczas na podium w WT stanęły tylko w turniejach niższej rangi. W Warszawie przeszły długą drogę do finału, bowiem udział w zmaganiach zaczęły od środowych wewnętrznych kwalifikacji.

 

- To właśnie krajowe eliminacje były dla nas najtrudniejsze. Ciążyła na nas presja, bo ta jedna porażka mogła sprawić, że tak naprawdę nawet byśmy nie wystąpiły w tej imprezie - podkreśliła Kelley.

 

Mecz o trzecie miejsce był wewnętrzną sprawą dwóch utytułowanych brazylijskich duetów. Eduarda Santos Lisboa i mająca polskie korzenie Agatha Bednarczuk wygrały z Caroliną Solberg Salgado i Marią Antonelli 2:0 (23:21, 21:16).

 

Z Biało-Czerwonych najdalej - do 1/8 finału - dotarły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Na fazie grupowej zatrzymały się zaś Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa.

 

Mecze strefy medalowej mężczyzn, bez Polaków, odbędą się w niedzielę.

 

Wyniki turnieju kobiet:
   
   mecz o 3. miejsce
   Eduarda Santos Lisboa, Agatha Bednarczuk (Brazylia) - Carolina Solberg Salgado, Maria Antonelli 
   (Brazylia) 2:0 (23:21, 21:16)
   
   finał
   Mariafe Artacho, Taliqua Clancy (Australia) - Kelley Larsen, Emily Stockman (USA) 2:0 (22:20, 
   21:17)
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze