WTA w Nottingham: Vekic w finale czeka na rywalkę

Rozstawiona z numerem drugim Chorwatka Donna Vekic wygrała z Niemką Tatjaną Marią 5:7, 6:0, 6:0 i awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w Nottingham (pula nagród 250 tys. euro). Opady deszczu uniemożliwiły dokończenie drugiego półfinału.

Pogoda w środkowej Anglii nie rozpieszcza organizatorów od samego początku imprezy. W poniedziałek i wtorek nie odbyło się ani jedno spotkanie. Później podjęto decyzję o przeniesieniu rywalizacji do pobliskiej hali, co wiązało się także ze zmianą nawierzchni z trawiastej na twardą.

Sobotni mecz Vekic, triumfatorki sprzed dwóch lat, z Marią udało się rozegrać znów na trawie, choć i tym razem nie obyło się bez przerwy spowodowanej opadami w trzecim secie.

Mniej szczęścia miały najwyżej rozstawiona Francuzka Caroline Garcia i Amerykanka Jennifer Brady - ich pojedynek był kilkakrotnie wstrzymywany, a ostatecznie zostanie dokończony w niedzielę. Garcia prowadzi 4:6, 6:3, 4:3.

W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch, która do turnieju głównego dostała się przez kwalifikacje. Swój pierwszy mecz deblowy przegrały także rozstawione z numerem drugim Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang.