"Dostaniesz co najmniej dwa lata". Lampard coraz bliżej Chelsea?

Piłka nożna
"Dostaniesz co najmniej dwa lata". Lampard coraz bliżej Chelsea?
fot. PAP

W niedzielę dowiedzieliśmy się, że Juventus i Chelsea dogadały się w sprawie Maurizio Sarriego. Włoch został już ogłoszony nowym trenerem "Starej Damy". Kto zastąpi go w Londynie? Żadną tajemnicą jest, że prawdopodobnie będzie to Frank Lampard.

Legenda Chelsea i najlepszy strzelec w historii klubu dopiero od zeszłego roku prowadzi swoją trenerską karierę, ale zdążył już zaimponować. Choć Derby County nie były wymieniane w gronie faworytów do awansu do Premier League, to jednak do ostatniej chwili o to walczyły. "Barany" zostały zatrzymane dopiero przez Aston Villę w finale play off. To jednak nie zmieniło notowań Lamparda, który dał się poznać jako obiecujący szkoleniowiec.

 

Marzył też o powrocie na Stamford Bridge, lecz chyba nie przypuszczał, że będzie to możliwe tak szybko. Zawirowania wokół Sarriego sprawiły, że Włoch otrzymał pozwolenie na powrót do ojczyzny. W przyszłym sezonie poprowadzi Juventus, co otworzyło drzwi właśnie Lampardowi.

 

Właściciel Chelsea Roman Abramowicz nie był jednak przekonany co do kompetencji 40-latka. Długo nie dawał zgody, ale w końcu dał się przekonać. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że rosyjski oligarcha dał się przekonać. Ma dać Lampardowi co najmniej dwa lata na udowodnienie swojej wartości.

Działacze Derby County nie chcą rezygnować z usług swojego trenera, ale zdają sobie sprawę, że utrzymanie go graniczy z cudem. Lampard zdążył już wyrazić chęć powrotu na Stamford Bridge. 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze