ME U-21: Ważny gracz kadry Michniewicza poza składem!

Piłka nożna
ME U-21: Ważny gracz kadry Michniewicza poza składem!
fot. CyfraSport

Czesław Michniewicz w pierwszym meczu ME U-21 nie będzie mógł skorzystać z jednego z najważniejszych piłkarzy kadry. Z powodu zatrucia pokarmowego ze składu wyleciał Robert Gumny, który opuścił też ostatni trening przed bojem z Belgami. Zastąpi go Karol Fila.

O tym, że jeden z reprezentantów Polski ma problemy zdrowotne poinformował na sobotniej konferencji prasowej Czesław Michniewicz. - Mamy delikatne problemy, jeden zawodnik z pola nie weźmie udziału w treningu. Nie chcę zdradzać kto, to drobny uraz. Pozostali czują się dobrze. Dawid Kownacki trenuje normalnie, jest w dobrej dyspozycji – zapewnił selekcjoner.

 

Później okazało się, że graczem, który ma kłopoty ze zdrowiem jest Robert Gumny. Piłkarz Lecha Poznań przeszedł zatrucie pokarmowe, nie trenował razem z drużyną w przeddzień spotkania i jego występ z Belgią stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie nie udało się postawić go na nogi, ale na kolejne mecze z Włochami i Hiszpanią powinien być już gotowy.

 

W miejsce chorego Gumnego wskoczył Karol Fila, który ostatni sezon spędził w Lechii Gdańsk. Rozegrał 29 meczów, także nie powinien narzekać na brak rytmu meczowego. Na drugim boku obrony zagra Kamil Pestka. Małym zaskoczeniem może być obecność w wyjściowym składzie Konrada Michalaka, choć wiadomo, że na treningach to on, a nie Kamil Jóźwiak grał w tej teoretycznie mocniejszej jedenastce. Kapitanem reprezentacji będzie oczywiście Dawid Kownacki.

 

Biało-Czerwoni w grupie A zagrają kolejno: z Belgią (16 czerwca, Reggio nell'Emilia), Włochami (19 czerwca, Bolonia) oraz Hiszpanią (22 czerwca, Bolonia).

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze