Nawrocki: Nie będziemy eksploatować Wołosz

Siatkówka

- Jeśli chodzi o Asię to świadomie nie podejmujemy ryzyka. Wszystko może się zdarzyć, ale wolałbym, żeby jej nie eksploatować - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki odnośnie dyspozycji fizycznej Joanny Wołosz.

Adrian Brzozowski: Jak wrażenia, jeśli chodzi o dyspozycję dziewczyn na tym etapie przygotowań?

 

Jacek Nawrocki: Treningi nie wyglądają źle, jest spore zaangażowanie ze strony dziewczyn w pracę. Mamy trochę problemów kadrowych, więc musimy radzić sobie ustawiając taktykę pod konkretne fragmenty. Jednak jak na piąty tydzień Ligi Narodów, to nie mogę narzekać.

 

Widać po dziewczynach, że są zaangażowane. Uśmiech nie schodzi z ich twarzy, a to oznacza, że nie są sobą zmęczone. Pozostały trzy mecze do rozegrania, a ten najtrudniejszy już na początek.

 

Wszystkie trzy mecze są ważne i trudne, nie tylko ten z Japonią. Staramy się z każdego spotkania wyciągnąć wszystko, co najlepsze. Liczymy, że pomoże nam to w dalszej części sezonu.

 

Joasia Wołosz mimo, że cały czas ma problemy z nogą, to jej rola w zespole jest nieoceniona. Mimo, że sporadycznie pojawia się na boisku.

 

Jeśli chodzi o Asię, to świadomie nie podejmujemy ryzyka. Wszystko może się zdarzyć, ale wolałbym, żeby jej nie eksploatować.

 

W jakim wymiarze można korzystać z niej w treningu?

 

Aśka w zasadzie normalnie trenuje, ale nie może robić wysokich skoków i zbyt szybko się przemieszczać. Żeby użyć jej w graniu, musi być w pełni sił, a to na razie nie ma miejsca.

 

Cała rozmowa z Jackiem Nawrockim w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

Adrian Brzozowski, A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie