WTA w Nottingham: Dwa zwycięstwa w jednym dniu. Garcia ma tytuł

Najwyżej rozstawiona Caroline Garcia pokonała Chorwatkę Donną Vekic (2.) 2:6, 7:6 (7-4), 7:6 (7-4) w finale turnieju WTA na kortach trawiastych w Nottingham (pula nagród 250 tys. euro). Kilka godzin wcześniej francuska tenisistka kończyła przerwany w sobotę półfinał.

Półfinał Garcii został przerwany z powodu deszczu. W finale co prawda przegrała dość szybko pierwszą odsłonę, ale dwie kolejne po tie-breakach zapisała na swoim koncie.

25-letnia Francuzka zajmuje 28. miejsce w rankingu WTA. W niedzielę wygrała siódmy turniej w karierze, a pierwszy w sezonie.

Pogoda w środkowej Anglii nie rozpieszczała organizatorów i zawodniczek od samego początku imprezy. W poniedziałek i wtorek nie odbyło się ani jedno spotkanie. Później podjęto decyzję o przeniesieniu rywalizacji do pobliskiej hali, co wiązało się także ze zmianą nawierzchni z trawiastej na twardą.

W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch, która do turnieju głównego dostała się przez kwalifikacje. Swój pierwszy mecz deblowy przegrały także rozstawione z numerem drugim Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang.

Wynik finału gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 1) - Donna Vekic (Chorwacja, 2) 2:6, 7:6 (7-4), 7:6 (7-4).