Copa America: Ekwador wpadł na Minę. Samobój niedający szans bramkarzowi (WIDEO)

Reprezentacja Ekwadoru fatalnie rozpoczęła tegoroczne zmagania w rozgrywkach Copa America. Na inaugurację turnieju, który odbywa się w Brazylii piłkarze La Tricolor przegrali z Urugwajem aż 0:4. Ostatni gol padł po trafieniu samobójczym Arturo Miny.

Faworytami tej konfrontacji byli niewątpliwie Urugwajczycy, ale chyba niewielu spodziewało się tak jednostronnego widowiska. Antonio Valencia i spółka nie byli jednak w stanie sprostać rywalom, grając jednego piłkarza mniej. Już w 24. minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Jose Quinteros.

Urugwaj objął prowadzenie już w 6. minucie za sprawą Nicolasa Lodeiro. Do przerwy mistrzowie świata z 1930 oraz 1950 roku strzelili jeszcze dwa gole autorstwa Edinsona Cavaniego i Luisa Suareza.

W drugiej połowie długo rezultat nie ulegał zmianie. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Ekwadorczyk Arturo Mina. Problem w tym, że jego efektowny lob powędrował do... własnej bramki. Ekipa La Celeste tym samym zapewniła sobie zwycięstwo 4:0.

Urugwaj dowodzony przez Oscara Tabareza następny mecz rozegra 21 czerwca przeciwko Japonii. Dzień później Ekwador, którego trenerem jest Hernan Gomez, zmierzy się z Chile.