Groteska w lidze chińskiej. Zmiana w... 55. sekundzie meczu

Piłka nożna
Groteska w lidze chińskiej. Zmiana w... 55. sekundzie meczu
fot. PAP

Do rzadko spotykanej, przynajmniej na kontynencie europejskim, sytuacji doszło w niedawnym meczu chińskiej Superligi pomiędzy zespołami Tianjin Tianhai oraz Henan Jianye. Gospodarze tej rywalizacji postanowili dokonać pierwszej roszady w składzie jeszcze przed upływem pierwszej minuty gry. I nie była to roszada wymuszona.

Wielu kibiców mogło popaść w konsternację, gdy zobaczyli, że miejscowi już w 55. sekundzie pragną zmienić zawodnika. Plac gry opuścił 22-letni Junjie Wen, którego zastąpił Pei Shuai. To już nie pierwszy taki manewr w tych rozgrywkach. Dlaczego?

 

Chodzi o zapis w regulaminie, który mówi, że każda drużyna rozpoczynająca mecz musi mieć w pierwszej jedenastce co najmniej jednego młodzieżowca do 23 roku życia. Ów regulamin nic jednak nie wspomina o tym... jak długo tenże młodzieżowiec ma przebywać na boisku.

 

- Tianhai znowu to zrobiło. Wen Junjie zmieniony po zaledwie 55 sekundach. Mam nadzieję, że CFA zmieni przepis dotyczący piłkarzy U23, tak aby musieli być obecni na boisku przez cały mecz, przez co unikniemy tego rodzaju hańby - napisał Roy Tadmor, ekspert od ligi chińskiej.

 

 

Można być pewnym, że dalsze tego typu zachowania poszczególnych klubów poskutkuje szybką zmianą regulaminu.

 

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLIGI CHIŃSKIEJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze