Transferowy hit. MKS Będzin pozyskał reprezentanta Iranu!

Siatkówka
Transferowy hit. MKS Będzin pozyskał reprezentanta Iranu!
fot. Cyfrasport

Śmiało można powiedzieć, że występujący w PlusLidze zespół MKS-u Będzin dnia 17 czerwca stał się bohaterem absolutnego hitu transferowego. Klub z Zagłębia Dąbrowskiego poinformował bowiem o zakontraktowaniu czołowego reprezentanta Iranu, Purya Fayaziego.

26-latek to podstawowy przyjmujący reprezentacji Iranu, która jest rewelacją tegorocznej edycji Ligi Narodów. Persowie, będąc gospodarzem turnieju w Urmii, gościli niedawno reprezentacje Kanady, Polski oraz Rosji, kończąc zmagania z kompletem zwycięstw. We wszystkich tych spotkaniach wystąpił nowy nabytek MKS-u, który w sumie zdobył 29 punktów.

 

- Jesteśmy w gazie. Mamy mocną ekipę, którą potrafi walczyć i wygrywać z każdym. Czujemy, że w tym sezonie możemy dać dużo radości naszym kibicom i zapisać świetny rozdział w historii irańskiej siatkówki - powiedział Fayazi, cytowany przez klub z Będzina.

 

Sam zainteresowany nie ukrywa radości z tego, że będzie mu dane występować w tak mocnych rozgrywkach jak PlusLiga, tym bardziej, że nigdy wcześniej nie miał okazji grać w zagranicznej lidze. W swojej dotychczasowej karierze reprezentował irańskie kluby - tym ostatnim był Matin Varamin VC. Dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Iranu oraz Klubowe mistrzostwo Azji, czyli odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów.

 

Fayazi to kolejne wzmocnienie MKS-u. Wcześniej do zespołu dołączyli TJ Sanders z Halkbanku Ankara, Rafał Sobański z GKS-u Katowice, Bartosz Schmidt z MCKiS Jaworzno, David Sossenheimer z VfB Friedrichshafen, Dawid Gunia z Jastrzębskiego Węgla oraz trener Jakub Bednaruk z Chemika Bydgoszcz.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze