AC Milan nie chce grać w Lidze Europy. UEFA przyjmie rezygnację?

Piłka nożna
AC Milan nie chce grać w Lidze Europy. UEFA przyjmie rezygnację?
fot. PAP

AC Milan nie wystąpi w Lidze Europy w sezonie 2019/2020, donoszą włoskie media. „Rossoneri” nie chcą przystąpić do europejskich pucharów, by uregulować nieścisłości w finansach klubu.

Jak donosi „Corriere della Sera” AC Milan osiągnął porozumienie z UEFĄ, by nie przystąpić do najbliższej edycji Ligi Europy. Klub Krzysztofa Piątka zajął 5. miejsce w Serie A i miałby zagwarantowany udział w fazie grupowej rozgrywek. Wiele wskazuje na to, że udział w europejskich pucharach jest drużynie z San Siro nie na rękę.

AC Milan wystosował prośbę do europejskiej federacji, ponieważ chciałby zyskać więcej czasu na uregulowanie własnych finansów. Klub potrzebuje pozbyć się drogich w utrzymaniu graczy oraz musi obniżyć wydatki. Brak awansu do Ligi Mistrzów spowodował, że „Rossoneri” nie zdołali zasypać dziury w budżecie, co mogłoby nie umknąć kontroli Finasowego Fair Play.

Jeśli wycofanie Milanu z pucharów dojdzie do skutku, skorzysta na tym Torino oraz AS Roma. Klub ze stolicy Włoch zagra w fazie grupowej Ligi Europy, natomiast Turyńczycy przystąpią do eliminacji.

Decyzja w sprawie wykreślenia Milanu z listy uczestników Ligi Europy zostanie podjęta w tym tygodniu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze