Były mistrz rozstał się z KSW! "Nie zgodził się na warunki"

Sporty walki

Miniony rok oznacza zmiany dla organizacji KSW. Pożegnał się z nią jeden z najbardziej rozpoznawalnych zagranicznych zawodników Kleber Koike Erbst (24-5-1, 2 KO, 20 SUB). Były mistrz nie mógł dogadać się z organizacją na tle kontraktowym.

Erbst walczył dla KSW od 2015 roku. Podczas swojej czteroletniej przygody z organizacją udało mu się pokonać między innymi Anzora Azhieva, Marcina Wrzoska czy Artura Sowińskiego. Po zwycięstwie z "Polish Zombie" dzierżył pas dywizji piórkowej - ten został mu odebrany po problemach z wagą przed kolejnym pojedynkiem.
 
Dotkliwą porażkę poniósł w swoim ostatnim starciu. Na KSW 46 uległ niepokonanemu Mateuszowi Gamrotowi.
 
Powodem rozstania Japończyka z KSW były prawdopodobnie warunki kontraktowe.
 
- Nie dogadaliśmy się z Koike i to była nasza decyzja. Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu, na nowych warunkach i zasadach. On i jego menadżer nie chcieli się zgodzić. Na tę chwilę się rozstaliśmy. Koike poszuka swojej drogi, chciał innych wyzwań i innych pieniędzy. My stwierdziliśmy, że zawodnik nie rozwinął się tak, jak zakładaliśmy pomimo wielkich wyzwań, świetnych nazwisk i promocji wokół niego. To nie jest jego wina, ale takie są fakty - tłumaczył swoją decyzję Martin Lewandowski w podcaście "Co w klatce piszczy?" dla portalu naszemma.pl.
 
Skrót ostatniej walki Klebera dla KSW (przegrana z Gamrotem na KSW 46) w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie