Liga Narodów: Polska - Japonia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Rozpoczynamy ostatni turniej pierwszej fazy Ligi Narodów kobiet. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu zagra z Japonią. Jeśli Biało-Czerwona chcą marzyć o grze w turnieju finałowym rozgrywek nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Japonia na Polsatsport.pl.

Za nami już miesiąc zmagań siatkarskiej Ligi Narodów. Polki jak dotąd radziły sobie bardzo dobrze. Wygrały siedem z dwunastu spotkań, co pozwoliło im zajmować siódme miejsce w tabeli rozgrywek. Ostatni turniej w Jiangmen Biało-Czerwonym jednak nie wyszedł. Zanotowały cztery porażki kolejno z Chinkami (0:3), Stanami Zjednoczonymi (1:3) i Turcją (2:3).

 

Zupełnie inaczej wyglądał poprzedni tydzień w wykonaniu Japonek. Podopieczne Kumi Nakady przed własną publicznością pokonały mistrzynie świata, czyli Serbki 3:1 oraz Tajlandię 3:0. Musiały uznać wyższość jedynie reprezentacji Brazylii.

 

Wtorkowe starcie będzie dla reprezentacji Polski niezwykle ważne, bowiem Japonia jest bezpośrednim sąsiadem naszego zespołu w tabeli. Obie ekipy zgromadziły na swoim koncie po 21 punktów. W przypadku porażki szanse podopiecznych Jacka Nawrockiego na udział w Final Six wyraźnie spadną.

 

Biało-Czerwone udały się do Korei w niezmienionym składzie w porównaniu do turnieju w Jiangmen. Problemem jest jednak uraz podstawowej rozgrywającej Joanny Wołosz, która najprawdopodobniej nie będzie eksploatowana przez Nawrockiego.

 

Relacja na żywo i wynik meczu Polska - Japonia na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze