Magazyn żużlowy: Czy trudno być prezesem w speedwayu?

Żużel
Magazyn żużlowy: Czy trudno być prezesem w speedwayu?
fot. Polsat Sport

We wtorek 18 czerwca ruszamy z kolejnym wydaniem Magazynu żużlowego. Tym razem oprócz wydarzeń bieżących porozmawiamy o prezesurze. Czy łatwo jest być głównodowodzącym w polskim speedwayu? Z czym najmocniej muszą borykać się szefowie klubów? Nie zabraknie ciekawych gości w studio oraz wypowiedzi sterników z różnych żużlowych portów. Transmisja magazynu o godz. 20:00 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Tomasz Lorek u źródła będzie chciał dowiedzieć się jak wygląda praca prezesa klubu żużlowego oraz jakie cechy muszą posiadać, aby sprawdzić się w tej roli. Bezwzględność, opiekuńczość, zadziorność, stoicyzm? Czego jeszcze potrzeba, aby rozdawać karty w żużlowym pandemonium?

 

Gośćmi magazynu będą Radosław Strzelczyk, reprezentujący Arged Malesa Ostrovię Ostrów Wielkopolski oraz Arkadiusz Ładziński z drugoligowego Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Oba kluby bardzo dobrze radzą sobie w swoich rozgrywkach. Ostrowianie jako beniaminek Nice 1 ligi żużlowej jest na wysokim trzecim miejscu w tabeli i do samego końca rundy zasadniczej powinien walczyć o awans do fazy play-off. Z kolei poznanianie to wicelider jej zaplecza. Śmiało można stwierdzić, że w obu przypadkach spora w tym zasługa tych, którzy znajdują się na samej górze hierarchii klubu.

 

Swoimi spostrzeżeniami na temat zarządzania podzielą się także charyzmatyczny prezes Orła Łódź, Witold Skrzydlewski oraz próbujący odbudować potęgę ZOOLeszcz Polonii Bydgoszcz, Jerzy Kanclerz. Nie zabraknie także kobiecego głosu w postaci Marty Półtorak, która w minionej dekadzie uczyniła z klubu Marma Polskie Folie Rzeszów czołowy zespół w kraju, nieraz dostając za to brawa i bukiet kwiatów. Teraz, w swoim domowym zaciszu, z dala od żużlowego zgiełku, może rozkoszować się bukietem dobrego wina...

 

A co z wydarzeń bieżących? Kolejne przekonujące zwycięstwo PGG ROW Rybnik, który tym razem ujarzmił Lokomotiv Daugavpils 54:36. Beniaminek z Ostrowa nadal w grze o play-off po pokonaniu gdańskiego Wybrzeża 49:41. Kłopoty Orła Łódź, który przegrał z Unią Tarnów 44:46.

 

Transmisja Magazynu żużlowego o godz. 20:00 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze