ME w szermierce: Łyczbińska i Długosz w 1/8 finału

Inne
ME w szermierce: Łyczbińska i Długosz w 1/8 finału
fot. PAP

Hanna Łyczbińska i Martyna Długosz awansowały do 1/8 finału turnieju indywidualnego florecistek w szermierczych mistrzostwach Europy w Duesseldorfie.

Łyczbińska, która w eliminacjach grupowych wygrała pięć z sześciu pojedynków, była zwolniona z walki w 1/32 finału. W kolejnej rundzie pokonała reprezentantkę Izraela Nicole Pustilnik 15:14 i o awans do ćwierćfinału powalczy z Rosjanką Larysą Korobiejnikową.

 

Z kolei Długosz w 1/32 finału wygrała z Chorwatką Marcelą Dajcic 15:9, a następnie zwyciężyła Węgierkę Fanny Kreiss 15:13. W walce o "ósemkę" zmierzy się z Hiszpanką Marią Teresą Diaz Escaloną.

 

Najmniej szczęścia miała trzecia z zawodniczek KU AZS-UAM Poznań - Julia Walczyk. Po wygranej z Węgierką Dorą Lupkovics 15:10 w 1/32 finału w następnym etapie czekała na nią Włoszka Arianna Errigo. Dwukrotna mistrzyni świata i Europy oraz srebrna medalistka olimpijska z Londynu zwyciężyła 15:13. Polkę sklasyfikowano na 27. miejscu.

 

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) zajęła 21. miejsce. Ubiegłoroczna brązowa medalistka ME po dobrej postawie w eliminacjach grupowych była, podobnie jak Łyczbińska, zwolniona z pierwszej rundy walk pucharowych, jednak w 1/16 finału uległa Niemce Evie Hampel 11:15.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze