Nikolic nie przedłuży kontraktu z Chicago Fire. Możliwy powrót do Legii?

Piłka nożna
Nikolic nie przedłuży kontraktu z Chicago Fire. Możliwy powrót do Legii?
fot. PAP

Wraz z końcem roku 2019 wygasa umowa Nemanji Nikolicia z Chicago Fire i niewiele wskazuje na to, że węgierski napastnik miałby ją przedłużyć. Czyżby po amerykańskiej przygodzie szykował powrót do Europy? Opuszczając Legię snajper przyznawał, że chętnie powróciłby kiedyś do Warszawy...

W 2016 roku Nikolic opuszczał Legię jako czołowy strzelec i gwiazda Ekstraklasy. Chicago Fire wyłożyło wówczas na Węgra 3 miliony euro, a ten bardzo szybko odpłacił się seryjnie zdobywanymi bramkami: już w pierwszym sezonie został królem strzelców Major League Soccer. W 2017 roku został wybrany piłkarzem roku na Węgrzech. Łącznie w 86 występach dla Strażaków zgromadził 49 trafień. W tym sezonie zdobył pięć bramek w czternastu występach.
 
Jego kontrakt dobiegnie jednak końca już za pół roku i wiele wskazuje na to, że napastnik powróci do Europy. Odchodząc przyznawał, że bardzo chętnie wróci kiedyś do Warszawy.
 
W barwach Legii Nikolic rozegrał zaledwie kilkanaście miesięcy, jednak zdążył w tym czasie zdobyć dwa mistrzostwa Polski. Jego bilans w barwach Wojskowych był nieco lepszy, aniżeli ten za oceanem: w 86 meczach trafiał do siatki 55-krotnie.
 
Inną opcją dla 31-latka jest pownowna gra dla Videotonu. To właśnie z węgierskiego klubu trafił do ówczesnych mistrzów Polski po pięciu latach przygody z rodzimym zespołem.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze