Poznaliśmy uczestników i terminarz XV Memoriału Gołasia

Siatkówka
Poznaliśmy uczestników i terminarz XV Memoriału Gołasia
fot. Cyfrasport
W finale Memoriału Gołasia w 2018 roku Stocznia Szczecin pokonała ONICO Warszawa 3:1.

Poznaliśmy obsadę XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wlazły, Kwolek, Kampa czy Masny to tylko niektórzy topowi siatkarze świata, których podziwiać będzie w dniach 18–20 października publiczność w Swarzędzu-Zalasewie. Pierwsza pula biletów jest już dostępna w sprzedaży.

W dniach 18–20 października odbędzie się kolejna edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już piętnasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego reprezentanta Polski. Po raz drugi z rzędu impreza odbędzie się w Zalasewie pod Swarzędzem. 
 
– Jesteśmy dumni z tego, jak wyglądało to wydarzenie w ubiegłym roku, bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy gospodarzami tego siatkarskiego święta. Jesteśmy przekonani, że trybuny hali w Zalasewie znów wypełnią się do ostatniego miejsca – powiedział burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. 
 
Organizatorzy potwierdzili już komplet zespołów, które wezmą udział w imprezie. Spośród czterech klubów z polskiej ekstraklasy, aż trzy zajęły miejsca w czołowej czwórce ostatniego sezonu. W pierwszym półfinale zmierzą się ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Po jednej stronie siatki staną Tillie, van den Dries, Wrona i Udrys, ich rywalami będą między innymi Lyneel, Fromm, Gladyr czy Kampa. Oczy kibiców Reprezentacji Polski zwrócone będą szczególnie w kierunku mistrzów świata – Wojtaszka, Kwolka, Nowakowskiego i Konarskiego. 
 
W składach obu drużyn nie brakuje również kadrowiczów, powołanych przez Vitala Heynena na Ligę Narodów – Łukasika, Fornala i Szalachy. Drużyny te z reguły toczą bardzo wyrównane boje – decydujący mecz o awansie do finału PlusLigi ekipa ze stolicy wygrała 3:2. Spotkanie to będzie również bardzo interesujący pod względem szkoleniowym – na ławkach obu ekip zasiądą w tym sezonie włoscy trenerzy – Andrea Anastasi i Roberto Santili. Gwarantuje to, nie tylko znakomite przygotowanie taktyczne zawodników, ale także temperamentne, żywiołowe reakcje zza linii bocznej boiska.
 
W drugim półfinale zmierzą się PGE Skra Bełchatów i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Klub z województwa łódzkiego – po zaskakująco nieudanym dla siebie sezonie – z pewnością zrobi wszystko, by po roku nieobecności powrócić na ligowy tron. Trzon drużyny stanowić będą Mariusz Wlazły, Milad Ebadipour oraz reprezentanci Polski – Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos. Sympatycy popularnych pszczółek wciąż czekają na ogłoszenie nowych siatkarzy, którzy walczyć będą o mistrzostwo Polski w żółto-czarnych barwach. W kuluarach mówi się o kilku bardzo interesujących transferach. Póki co ogłoszono przyjście Dusana Petkovica oraz trenera Gogola. 
 
Ich rywalami będzie rewelacja minionego sezonu PlusLigi. Odkąd Jurajska Armia awansowała do siatkarskiej ekstraklasy pokazuje całemu światu inny wymiar prowadzenia klubu i kibicowania. Walczyki tańczone na trybunach, sektrorówka z wizerunkiem Gołasia, autokar Klubu Kibica i wspaniała zabawa od pierwszego do ostatniego gwizdka turnieju, to obrazki jakie zapisały się w pamięci kibiców na ubiegłorocznym XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. 
 
–  Z kluczowymi zawodnikami przedłużyliśmy już kontrakty, wkrótce ogłosimy kto dołączy do naszej drużyny. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, kultywowanie pamięci o Arku to dla nas bardzo ważna kwestia – przyznał prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie Kryspin Baran.
 
Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez gwiazdy świata sportu. Ponad 100 dzieci z Gminy Swarzędz ponownie będzie miało okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku – nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt AGD, piłka z autografami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, koszulki reprezentacyjne Mistrzów Świata czy Zenitu Kazań to tylko wybrane gadżety, jakie będą licytowane na imprezie. Emocje sportowe to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla kibiców organizatorzy turnieju. Pośród stoisk, jakie znajdą się na Memoriale, pojawi się jedyne na świecie muzeum polskiej i światowej siatkówki, które przygotuje specjalną wystawę. Między meczami kibice będą mieli okazję podziwiać wspaniałe pamiątki, takie jak: puchar mistrzów świata z Meksyku z 1974 roku, akt założenia europejskiej federacji siatkarskiej czy koszulki Sebastiana Świderskiego, Tomasza Wójtowicza, Clarke czy Jekateriny Gamovej. 
 
Terminarz XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia:
 
2019-10-19: ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 12.00) 
2019-10-19: PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie (sobota, godzina 16.00) 
 
2019-10-20: mecz o 3 miejsce (niedziela, godzina 12.00) 
2019-10-20: FINAŁ (niedziela, godzina 16.00). 
RM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie