Rozbiła rywalki w pojedynkę! Polskie siatkarki powinny się jej obawiać? (WIDEO)

Polskie siatkarki grają na turnieju Ligi Narodów w koreańskim Boryeong. Drugim rywalem podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego będzie w środę reprezentacja Dominikany. Gwiazdą tej drużyny jest Bethania De La Cruz, która próbkę swych możliwości pokazała w meczu z Koreą Południową.

W końcówce trzeciego seta De La Cruz praktycznie w pojedynkę przesądziła o zwycięstwie swej drużyny. Po asie serwisowym Sohwi Kang Koreanki miały piłkę setową przy stanie 24:22. Kolejne akcje były jednak popisem 32-letniej siatkarki z Dominikany. Skuteczny atak z lewego skrzydła, as serwisowy (piłka po taśmie przetoczyła się na stronę rywalek), kolejny atak, tym razem z drugiej linii i wieńczący seta as serwisowy... Z 24:22 zrobiło się 24:26.

De La Cruz była najlepiej punktującą zawodniczką Dominikany w wygranym 3:1 meczu z Koreankami, wywalczyła 17 oczek (12 atak + 2 blok + 3 zagrywka). W klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek tegorocznej edycji Ligi Narodów również plasuje się w czołówce (187 punktów), choć wyraźnie przegrywa z liderką Malwiną Smarzek (330 punktów!), a także m.in. ze swą koleżanką z drużyny Brayelin Martinez (249 punktów).

Spotkanie z Dominikaną będzie dla polskich siatkarek niezwykle istotne w kontekście walki o awans do turnieju Final Six Ligi Narodów. Czy podopieczne trenera Nawrockiego znajdą sposób na zastopowanie gwiazd tej reprezentacji?