Złoty Puchar CONCACAF: Wygrane Salwadoru i Jamajki

Jamajka wygrała z Hondurasem 3:2, a Salwador pokonał Curacao 1:0 w rozegranych w Kingston meczach grupy C turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Piłkarskie mistrzostwa strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów odbywają się także w USA i w Kostaryce.

Tytułu bronią Amerykanie, którzy łącznie mają w dorobku sześć triumfów w tej imprezie. W klasyfikacji wszech czasów o jeden wyprzedzają ich Meksykanie. Poza tymi zespołami Złoty Puchar udało się wywalczyć jedynie Kanadyjczykom w 2000 roku.

16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Faza zasadnicza potrwa do 26 czerwca. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Finał zaplanowano na 8 lipca w Chicago.

Wyniki:

grupa C

Jamajka – Honduras 3:2 (2:0)
Bramki: Dever Orgill (15, 41), Damion Lowe (56) – Antony Lozano (54),Rubilio Castillo (90+2)

Curacao – Salwador 0:1 (0:1)
Bramka: Nelson Bonilla (45)