Medyk Konin z kolejnym Pucharem Polski!

W finale Pucharu Polski kobiet Medyk Konin pokonał piłkarki Czarnych Sosnowiec 4:3 (3:0). Po zaciętym meczu ekipa z Wielkopolski zdobyła trofeum po raz dziewiąty, będąc drugą najlepszą drużyną w historii rozgrywek.

Piłkarki obu drużyn przeszły długą drogę, by wystąpić w finale na Stadionie Miejskim ŁKS-u Łódź. Czarni Sosnowiec w poprzednich rundach wyeliminowali GKS Katowice, KKP Bydgoszcz i UKS SMS Łodź. Wyższość zawodniczek z Konina musiały uznać ekipy Olimpii II Szczecin, Mitechu Żywiec i Górnika Łęczna.

Drużyna Medyka Konin od pierwszych minut prezentowała się lepiej. Już po 15 minutach prowadziła 2:0 po bramkach Natalii Chudzik oraz Dominiki Kopińskiej. Przy pierwszym trafieniu nastąpiło duże nieporozumienie pomiędzy piłkarkami Czarnych, przez co zawodniczka z Konina miała przed sobą pustą bramkę i nie mogła spudłować. Drugi gol był wynikiem podania do 19-letniej napastniczki, która pewnie pokonała bramkarkę.

Do przerwy Medyk prowadził już 3:0. Doświadczona Anna Gawrońska zapoczątkowała akcje, którą sama zamieniła na bramkę. Kapitan zespołu popisała się kapitalnym sprintem prawą stroną, po czym sama wbiegła w pole karne i podwyższyła prowadzenie swojej drużyny.

W drugich 45 minutach mecz się wyrównał. W 51. minucie piłkarki z Sosnowca stworzyły imponującą akcję. Martyna Wiankowska minęła rywalki w polu karnym i w ostatniej chwili podała do nabiegającej Dżesiki Jaszek. Padła bramka kontaktowa, przez co Czarni wciąż mieli nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

W dalszej części meczu piłkarki Czarnych szukały szansy na zmniejszenie strat, ale często brakowało im szczęścia lub dobrze bronił się Medyk. W 70. minucie zawodniczki z Konina zdobyły czwartą bramkę. Po składnej kontrze drugiego gola w meczu strzeliła Kopińska. Wydawało się, przypieczętuje ich triumf w Pucharze Polski. Końcówka meczu potoczyła się jednak inaczej.

W ostatnich minutach piłkarki Czarnych ponownie uwierzyły w siebie. Najpierw gola na 2:4 strzeliła Patricia Hmirova. Płaskim strzałem sprzed pola karnego Słowaczka zdobyła drugą bramkę dla zespołu Grzegorza Majewskiego. Chwilę później padła bramka kontaktowa. Martyna Wiankowska pokonała bramkarkę i mecz ponownie się otworzył.

Do końca meczu Medyk bardzo rozpaczliwie bronił jednobramkowego prowadzenia. Jeszcze w doliczonym czasie gry zespół z Sosnowca nie wykorzystał zamieszania w polu karnym i ostatecznie puchar powędrował do Konina po raz dziewiąty w historii.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 3:4 (0:3)
Bramki: Jaszek 51, Hmirova 78, Wiankowska 80 -  Chudzik 7, Kopińska 16, 71, Gawrońska 36

Czarni: Anna Szymańska - Lucia Suskova, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Patrycja Matla - Marta Cichosz (46, Julia Wycisk), Andrea Horváthová, Joanna Operskalska, Patricia Hmirova, Martyna Wiankowska - Dżesika Jaszek.

Medyk: Stephanie Busch - Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Haley Lukas - Nicole Zając (25, Julia Chudy), Karolina Majda, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik - Anna Gawrońska (90, Daria Nowak), Dominika Kopińska.

Żółte kartki: Operskalska, Suskova, Horvathova - Gedgaudaite, Gawrońska, Kopińska, Lukas

sędziowała: Magdalena Figura-Łyżwa (Rybnik)