Liga Narodów siatkarek: Zacięte starcie Japonii z Dominikaną

W pierwszym czwartkowym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek w Boryeong Japonia przegrała 2:3 z Dominikaną. Na zakończenie tej imprezy Korea Południowa podejmie reprezentację Polski, która zapewniła już sobie awans do turnieju finałowego.

Pierwszą odsłonę reprezentantki Japonii przegrały wyraźnie 17:25. Ustępowały rywalkom w każdym elemencie, zwłaszcza w ofensywie i zagrywce (0–4). Trzy kolejne partie miały już jednak bardzo wyrównany przebieg. Siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni przegrywały 0:2 w setach, ale w dwóch partiach zwieńczonych grą na przewagi (26:24, 28:26) zdołały wyrównać stan meczu. W tie-breaku znów górą była jednak reprezentacja Dominikany (10:15). Zacięte starcie trwało 2 godziny i 23 minuty.

Najwięcej punktów: Ai Kurogo (30), Yuki Ishii (21) – Japonia; Bethania De La Cruz (34), Gaila Gonzalez Lopez (17), Brayelin Martinez (10), Jineiry Martinez (10) – Dominikana.

Obie drużyny już wcześniej straciły szansę na awans do turnieju finałowego. Zwycięstwo pozwoliło reprezentantkom Dominikany przeskoczyć Japonię w tabeli i awansować na siódme miejsce (o tym, czy je utrzymają zadecyduje wynik Belgii w meczu z Włochami).

Japonia – Dominikana 2:3 (17:25, 23:25, 26:24, 28:26, 10:15)

Japonia: Miya Sato, Risa Shinnabe, Yurie Nabeya, Aika Akutagawa, Yuki Ishii, Mai Okumura – Mako Kobata (libero) oraz Ai Kurogo, Miyu Nakagawa, Haruka Miyashita. Trener: Kumi Nakada.
Dominikana: Bethania De La Cruz, Gaila Gonzalez Lopez, Jineiry Martinez, Prisilla Brens, Candida Arias Perez, Niverka Frica – Larysmer Martinez Caro (libero) oraz Erasma Martinez, Brayelin Martinez, Yokaty Perez, Lisvel Mejia, Yonkaira Pena. Trener: Marcos Kwiek.

Sędziowie: Maamer El Keboub (Algieria) – Nasr Shaaban (Egipt).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Boryeong (18–20 czerwca):

2019-06-18: Polska – Japonia 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 25:22)
2019-06-18: Korea Południowa – Dominikana  1:3 (19:25, 25:20, 24:26, 28:30)

2019-06-19: Polska – Dominikana 3:2 (25:18, 25:20, 23:25, 22:25, 17:15)
2019-06-19: Korea Południowa – Japonia 3:0 (25:18, 25:18, 25:23)

2019-06-20: Japonia – Dominikana 2:3 (17:25, 23:25, 26:24, 28:26, 10:15)
2019-06-20: Korea Południowa – Polska (czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport).