ME U-21: Obrońcy tytułu rozgromili Serbię!

Reprezentacja Niemiec do lat 21 rozbiła Serbię aż 6:1, wysuwając się na prowadzenie grupy B młodzieżowych mistrzostw Europy. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył napastnik Freiburga, Gian-Luca Waldschmidt.

Mało kto spodziewał się aż takiej dominacji Niemców w starciu z Serbią, w barwach której na turnieju jest między innymi Luka Jovic. Nasi zachodni sąsiedzi narzucili swoje tempo od pierwszych minut i zdemolowali rywali z Bałkanów.

Obrońcy tytułu otworzyli wynik już po kwadransie. Do siatki trafił Marco Richter, a potem swój koncert rozpoczął Gian-Luca Waldschmidt: dwie bramki przed przerwą i jedna po przerwie pozwoliła napastnikowi skompletować hat-tricka.

W drugiej połowie swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożyli Mahmoud Dahoud oraz Arne Maier, który dobił rywali, a jego cudowny strzał ozdobił spotkanie. Bramkę honorową z rzutu karnego zdobył Andrija Zivkovic.

Po czwartkowych meczach w Udine i Treście w turnieju nadal nie padł remis. To sprawia, że w tej grupie, podobnie jak w "polskiej", o układzie tabeli zdecydują wyniki ostatniej kolejki i wszystkie cztery zespoły mają teoretyczną szansę nie tylko na drugie miejsce w tabeli, ale i awans do półfinału.

Niemcy U21 - Serbia U21 6:1 (3:0)

Bramki: Marco Richter 16, Gian-Luca Waldschmidt 30, 37, 80, Mahmoud Dahoud 69, Arne Maier 90+2 - Andrija Zivković k. 85