Turniej będzie rozgrywany na sześciu stadionach w czterech egipskich miastach: Kair (Stadion Międzynarodowy, Stadion 30 czerwca, Stad as-Salam), Suez (Suez Stadium), Ismailia (Ismailia Stadium), Aleksandria (Alexandria Stadium). W meczu otwarcia w Kairze w piątek 21 czerwca gospodarze podejmą Zimbabwe. 
 
Faza grupowa potrwa do 2 lipca, a finał zaplanowano na 19 lipca. Decydujące mecze imprezy zostaną rozegrane w Kairze (trzy z czterech ćwierćfinałów, oba półfinały, mecz o III miesjce oraz finał). 
 
24 reprezentacje podzielono na sześć grup, po cztery drużyny w każdej. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.
 
Podział na grupy:
 
grupa A: DR Konga, Egipt, Uganda, Zimbabwe
grupa B: Burundi, Gwinea, Madagaskar, Nigeria
grupa C: Algieria, Kenia, Senegal, Tanzania
grupa D: Maroko, Namibia, RPA, Wybrzeże Kości Słoniowej
grupa E: Angola, Mali, Mauretania, Tunezja
grupa F: Benin, Ghana, Gwinea Bissau, Kamerun.
 
Terminarz Pucharu Narodów Afryki 2019:
 
Grupa A (Kair)
 
piątek, 21 czerwca
Egipt – Zimbabwe (godzina 22.00)
 
sobota, 22 czerwca
DR Konga – Uganda (16.30)
 
środa, 26 czerwca
Uganda – Zimbabwe (19.00)
Egipt – DR Konga (22.00)
 
niedziela, 30 czerwca
Zimbabwe – DR Konga (21.00)
Uganda – Egipt (21.00)
 
Grupa B (Aleksandria):
 
sobota, 22 czerwca
Nigeria – Burundi (19.00)
Gwinea – Madagaskar (22.00)
 
środa, 26 czerwca
Nigeria – Gwinea (16.30)
 
czwartek, 27 czerwca
Madagaskar – Burundi (16.30)
 
niedziela, 30 czerwca
Burundi – Gwinea (Kair, 18.00)
Madagaskar – Nigeria (18.00)
 
Grupa C (Kair):
 
niedziela, 23 czerwca
Senegal – Tanzania (19.00)
Algieria – Kenia (22.00)
 
czwartek, 27 czerwca
Senegal – Algieria (19.00)
Kenia – Tanzania (22.00)
 
poniedziałek, 1 lipca
Tanzania – Algieria (21.00)
Kenia – Senegal (21.00)
 
Grupa D (Kair):
 
niedziela, 23 czerwca
Maroko – Namibia (16.30)
 
poniedziałek, 24 czerwca
Wybrzeże Kości Słoniowej – RPA (16.30)
 
piątek, 28 czerwca
Maroko – Wybrzeże Kości Słoniowej (19.00)
RPA – Namibia (22.00)
 
poniedziałek, 1 lipca
Namibia – Wybrzeże Kości Słoniowej (18.00)
RPA – Maroko (18.00)
 
Grupa E (Suez):
 
poniedziałek, 24 czerwca
Tunezja – Angola (19.00)
Mali – Mauretania (22.00)
 
piątek, 28 czerwca
Tunezja – Mali (16.30)
 
sobota, 29 czerwca
Mauretania – Angola (16.30)
 
wtorek, 2 lipca
Mauretania – Tunezja (21.00)
Angola – Mali (Ismailia, 21.00) 
 
Grupa F (Ismailia):
 
wtorek, 25 czerwca
Kamerun – Gwinea Bissau (19.00)
Ghana – Benin (22.00)
 
sobota, 29 czerwca
Kamerun – Ghana (19.00)
Benin – Gwinea Bissau (22.00)
 
wtorek, 2 lipca
Benin – Kamerun (18.00)
Gwinea Bissau – Ghana (Suez, 18.00)
 
1/8 finału:
 
piątek, 5 lipca
 1. 1D – 3B/3E/3F (Kair, 18.00)
 2. 2A – 2C (Kair, 21.00)
 
sobota, 6 lipca
 3. 2B – 2F (Aleksandria, 19.00)
 4. 1A – 3C/3D/3E (Kair, 21.00)
 
niedziela, 7 lipca
 5. 1B – 3A/3C/3D (Aleksandria, 18.00)
 6. 1C – 3A/3B/3F (Kair, 21.00)
 
poniedziałek, 8 lipca
 7. 1E – 2D (Suez, 19.00)
 8. 1F – 2E (Ismailia, 21.00)
 
ćwierćfinały:
 
środa, 10 lipca
  I. zwycięzcy 2. i 5. (Kair, 19.00)
 II. zwycięzcy 6. i 3. (Kair, 21.00)
 
czwartek, 11 lipca
III. zwycięzcy 7. i 4. (Suez, 19.00)
 IV. zwycięzcy 1. i 8. (Kair, 21.00)
 
półfinały:
 
niedziela, 14 lipca
zwycięzcy I i II (Kair, 18.00)
zwycięzcy III i IV (Kair, 21.00)
 
o 3. miejsce:
 
środa, 17 lipca (Kair, 21.00)
 
FINAŁ 
 
piątek, 19 lipca (Kair, 21.00).