Igrzyska Europejskie: Ponad tysiąc testów antydopingowych

Inne
Igrzyska Europejskie: Ponad tysiąc testów antydopingowych
fot. PAP/EPA

Ponad tysiąc testów antydopingowych zostanie wykonanych podczas rozpoczynających się oficjalnie w piątek wieczorem w Mińsku Igrzysk Europejskich.

"Dokładnie przeanalizowaliśmy, w jaki sposób najlepiej skontrolować przedstawicieli poszczególnych dyscyplin" - przyznał Klaus Steinbach, szef Komisji Medycznej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC).

 

Za przeprowadzenie kontroli będą odpowiadać pracownicy Białoruskiej Agencji Antydopingowej, ale analiza pobranych próbek odbywać się będzie w laboratorium w austriackim Seibersdorf.

 

Według Steinbacha, byłego pływaka i działacza olimpijskiego, próbki pobrane od uczestników Igrzysk Europejskich będą w części zamrożone i wykorzystane do ponownego badania w przyszłości. Zniszczone mają zostać po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Taka decyzja pociąga za sobą spore koszty, ale to niezbędne w walce z dopingiem w sporcie - zaznaczył Steinbach.

 

W ostatnich miesiącach po ponownej analizie próbek pobranych od sportowców startujących w igrzyskach w Londynie w 2012 roku kilkoro z nich straciło olimpijskie medale.

 

Transmisje z Igrzysk Europejskich - Mińsk 2019 widzowie mogą oglądać na sportowych antenach Polsatu oraz na stronie Polsatsport.pl! Ceremonie otwarcia euroigrzysk, którą, w piątek, 21 czerwca od godziny 21:00 pokaże Polsat Sport Extra, skomentują Przemysław Iwańczyk, Marcin Lepa i Artur Partyka. Ten sam skład komentatorski usłyszymy podczas ceremonii zamykającej wydarzenie, w niedzielę, 30 czerwca od godziny 21:00 na antenie Polsatu Sport.

 

W ciągu 10 dni na czterech kanałch sportowych – Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Sport Fight – oraz na portalu Polsatsport.pl zostanie przeprowadzonych ponad 300 godzin transmisji! 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze