Legia na transferze Szymańskiego zarobiła 5,5 mln euro. Z kolei Lechia za Michalaka zainkasowała 1,5 mln euro. Natomiast do kasy klubowej spadkowicza z Ekstraklasy ze sprzedaży Augustyniaka wpłynie 500 tysięcy euro. Ponad 2 mln złotych to z pewnością poważny zastrzyk finansowy dla Miedzi przed nowym sezonem w Fortuna 1 Lidze.

Niespełna 26-latek podpisał z 10. drużyną ligi rosyjskiej kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. W poprzednim sezonie Urał grał w finale Pucharu Rosji, w którym uległ 0:1 Lokomotiwowi Moskwa, w którym występują dwaj reprezentanci Polski - Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa.

 

Pochodzący ze Zduńskiej Woli pomocnik ostatnie dwa sezony spędził w Miedzi Legnica, z którą wywalczył awans do Ekstraklasy. Augustyniak w zeszłym sezonie wystąpił w 22 meczach ligowych w barwach legniczan, w których strzelił 2 gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst. Wychowanek MKS-u MOS Zduńska Wola wcześniej reprezentował barwy kilku klubów: Pogoni Siedlce, Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok oraz Wigier Suwałki.