Małecki zagra w Fortuna 1 Lidze

Piłka nożna
Małecki zagra w Fortuna 1 Lidze
fot. Cyfrasport

Patryk Małecki podpisał dwuletni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, w umowie znalazła się opcja przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

30-latek w poprzednim sezonie był wypożyczony z Wisły Kraków do słowackiego Spartaka Trnava. W tamtejszej ekstraklasie rozegrał siedem meczów i strzelił jednego gola.

 

- Miałem kilka ofert z Polski i nie tylko, ale jak zorientowałem się, że Zagłębie jest mną zainteresowane, to już wiedziałem, że chcę tu grać - powiedział skrzydłowy na łamach oficjalnej strony.

 

Małecki dodał, że spory udział w jego sprowadzeniu do Sosnowca miał nowy trener tej drużyny Radosław Mroczkowski.

 

- Zagłębie wprawdzie spadło z Ekstraklasy, ale dla mnie to żadna ujma grać w pierwszej lidze. Chcę swoim doświadczeniem pomóc Zagłębiu w walce o najwyższe cele. Znam tę nową drużynę Zagłębia osobiście i z boiska, nie jest mi ona obca. Chciałbym przy okazji podziękować bardzo trenerowi Mroczkowskiemu. To jedna z wielu osób, która chciała mnie w Zagłębia. Przede wszystkim to chciałbym podziękować prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu i dyrektorowi sportowemu Robertowi Tomczykowi, że mi zaufali, dali szansę. Dla mnie ważne jest to, by ludzie w klubie mnie chcieli, a ja ciężką pracę chciałbym dać radość kibicom - powiedział.

Dla Małeckiego będzie to powrót do Sosnowca po ponad 10 latach. Był wówczas wypożyczony do tego klubu z Wisły Kraków. Jako zawodnik "Białej Gwiazdy" trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju. W 2009 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, w której łącznie rozegrał 9 spotkań. 

 

TABELA I WYNIKI FORTUNA 1 LIGI

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze