ME U-21: Anglia żegna się z turniejem! Sześć goli w 17 minut

Anglia przegrała swój drugi mecz na mistrzostwach Europy do lat 21. "Synowie Albionu" tym razem ulegli Rumunii 2:4. Co ciekawe wszystkie sześć bramek padło w ostatnich 17 minutach spotkania. Wyspiarze odpadli z turnieju.

Anglicy w pierwszym grupowym meczu z Francją prowadzili do 89. minuty 1:0. W końcówce stracili jednak dwa gole i musieli się pogodzić z porażką. Rumuni bez większych problemów pokonali Chorwację 4:1.

Piątkowe spotkanie długo się rozkręcało. Na pierwszego gola kibice czekali do 76. minuty. George Puscas wykorzystał rzut karny. Po chwili wyrównał Demarai Gray, ale to był dopiero początek emocji. W 85. minucie kolejny raz Rumuni wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ianis Hagi. Nie minęły dwie minuty i znowu był remis.

Końcówka to popis Florinela Comana, który dwa razy pokonał bramkarza Anglików i zapewnił kolejne trzy punkty Rumunom. Anglicy stracili szanse na awans z grupy, pozostał im jedynie mecz o przysłowiowy "honor" z Chorwacją. Rumuni w ostatniej serii gier grupowych zmierzą się z Francją.

Anglia - Rumunia 2:4 (0:0)

Bramki: Gray 79, Abraham 87 - Puscas 76-karny, Hagi 85, Coman 89, 90+3

Anglia: Henderson - Dasilva (Abraham 77), Clarke-Salter, Kenny, Tomori - Dowell, Barnes [Sessegnon 46 (Foden 57)] , Gray - Mount, Calvert-Lewin, Maddison

Rumunia: Radu - ManeaNedelcearuPascanu, Stefan - BalutaCicaldau - Man (Dragomir 74), Hagi (Nedelcu 87), Ivan (Coman 63), Puscas

Żółta kartka: Tomori - BalutaPuscasComan