Rozgrywająca reprezentacji Polski siatkarką Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Rozgrywająca reprezentacji Polski siatkarką Grot Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport

Nową rozgrywającą Grot Budowlanych Łódź została reprezentantka Polski Julia Nowicka. – Uznałam, że czas zrobić krok do przodu, więc kiedy pojawiła się oferta od Grot Budowlanych, to bardzo się ucieszyłam. Uważam, że jest to klub, który daje sposobność do rozwijania swoich umiejętności – powiedziała siatkarka.

Nowicka urodziła się 21 października 1998 roku, jest wychowanką SPS Politechnika Częstochowska, absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Wraz z reprezentacją Polski seniorek wygrała turniej Volley Masters Montreux 2019 oraz wywalczyła awans do Final Six Ligi Narodów Kobiet. W ubiegłym sezonie wraz z zespołem BKS Profi Credit Bielsko-Biała zajęła 5. miejsce w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, a w sezonie 2019/20 założy koszulkę wicemistrzyń Grot Budowlanych Łódź. 
 
Uznałam, że czas zrobić krok do przodu, więc kiedy pojawiła się oferta od Grot Budowlanych, to bardzo się ucieszyłam. Uważam, że jest to klub, który daje sposobność do rozwijania swoich umiejętności. Do tego bardzo podobała mi się ich gra w zeszłych sezonach, szczególnie walka o każdą piłkę. Mam nadzieję, że dam to kibicom w nadchodzącym sezonie – powiedziała Nowicka.
 
 
Zdecydowaliśmy się na zmiany na pozycji rozgrywającej. Nie przedłużyliśmy współpracy z Femke Stoltenborg, a Ewelinę Tobiasz wypożyczyliśmy do pierwszoligowego zespołu Enea Energetyk Poznań. Julia Nowicka to bardzo młoda zawodniczka, dysponująca olbrzymim potencjałem, która odnalazła się w Lidze Siatkówki Kobiet, jak również bardzo szybko zyskała uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski. Wiem, że Julią interesowały się wszystkie cztery, czołowe zespoły z ligi, więc tym bardziej cieszymy się, że zdecydowała się bronić barw Grot Budowlanych Łódź. Wierzę, że wniesie do naszego zespołu dużo energii i powiewu świeżości – stwierdził Marcin Chudzik.
 
Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2019/20 (stan na 21 czerwca):
 
rozgrywające: Julia Nowicka 
atakujące:
środkowe: Jaroslava Pencová, Małgorzata Śmieszek
przyjmujące: Agata Babicz, Anna Bączyńska, Charlotte Leys, Julia Twardowska
libero: Maria Stenzel.
 
RM, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie