Smarzek przedłużyła kontrakt! Od nowego sezonu zagra pod podwójnym nazwiskiem

Siatkówka
Smarzek przedłużyła kontrakt! Od nowego sezonu zagra pod podwójnym nazwiskiem
fot. Cyfrasport

Malwina Smarzek przedłużyła na kolejny sezon kontrakt z Zanetti Bergamo. Klub poinformował, że siatkarka będzie używała podwójnego nazwiska Smarzek-Godek. Atakująca reprezentacji Polski przeniosła się do tej drużyny z Chemika Police w 2018 roku.

W ostatnim czasie wiele się dzieje wokół Smarzek. Nie tylko w jej karierze siatkarskiej – atakująca reprezentacji Polski ma za sobą niezwykle udane występy w fazie zasadniczej Ligi Narodów – ale również w życiu prywatnym. Wykorzystując krótką reprezentacyjną przerwę, w sobotę 22 czerwca w Łasku, siatkarka weźmie ślub.
 
Wyjaśniło się również, gdzie Smarzek zagra w przyszłym sezonie ligowym. Siatkarka zdecydowała się przedłużyć kontrakt z Zanetti Bergamo na kolejny rok. Klub poinformował też, że siatkarka będzie używała podwójnego nazwiska Smarzek-Godek.
 
Czułam się naprawdę dobrze w Bergamo. Szczerze mówiąc tęsknię za tym po tych tygodniach, gdy reprezentacja zabrała mnie z Włoch: tęsknię za miastem, ludźmi, zespołem. Jeśli poznasz Bergamo, nie możesz go nie kochać... W zeszłym sezonie w klubie miałam wszystko, czego potrzebowałam. Czułam się kochana przez kibiców, a ja zakochałam się w nich – powiedziała Smarzek. W minionym sezonie drużyna z Bergamo zajęła dziewiąte miejsce w tabeli Serie A1 i nie zagrała w play-offach. Gwiazda reprezentacji Polski jest jednak przekonana, że w zbliżających się rozgrywkach jej klub wypadnie dużo lepiej.
 
23-letnia atakująca ma za sobą występy w Legionovii Legionowo (2014–2016) oraz Chemiku Police (2016–2018, dwa tytuły mistrza Polski, Puchar Polski). W Policach Smarzek miała okazję współpracować przez kilka miesięcy z trenerem Marcello Abbondanzą, który w przyszłym sezonie poprowadzi drużynę z Bergamo. Do drużyny dołączy również była rozgrywająca Chemika Sladana Mirković.
RM, Polsat Sport, volleybergamo.it
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie