Copa America: Pięć goli Brazylii z Peru! Gospodarze wygrali grupę A

Brazylia rozbiła Peru 5:0 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Copa America 2019. Tym samym "Canarinhos" zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A. Gole dla gospodarzy turnieju strzelali Casemiro, Roberto Firmino, Everton, Dani Alves oraz Willian.

Brazylia na rozpoczęcie turnieju pokonała Boliwię 3:0, ale kibice mogli być zadowoleni jedynie z wyniku. Styl miał przyjść w drugim meczu, z Wenezuelą. To spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Peru najpierw podzieliło się punktami z Wenezuelczykami, a następnie pokonało Boliwijczyków 3:1.

Brazylijczykom do awansu wystarczał remis. Peruwiańczycy nie mogli być pewni gry w dalszej fazie w razie podziału punktów. Wtedy duże znaczenie miałby m.in. wynik meczu Boliwia - Wenezuela. Selekcjoner "Canarinhos" postanowił przeprowadzić kilka zmian, ale trzon zespołu pozostał praktycznie ten sam. Peruwiańczycy mogli szybko otworzyć wynik, ale gospodarze turnieju nie dali się zaskoczyć w pierwszej fazie spotkania.

Co więcej już
 po dwunastu minutach prowadzili 1:0. Duże zamieszanie w polu karnym wykorzystał Casemiro. Przewaga Brazylii rosła z minuty na minutę, ale drugą bramkę Peru praktycznie strzeliło sobie samo. Bramkarz Pedro Gallese próbował wyprowadzić futbolówkę z własnego pola karnego, ale nastrzelił Roberto Firmino. Piłka odbiła się od słupka, dopadł do niej napastnik Liverpoolu, minął golkipera i podwyższył prowadzenie.

W 32. minucie ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Everton i Brazylia już po pół godzinie gry mogła być praktycznie pewna gry w ćwierćfinale. W końcówce pierwszej połowy piłkarze Tite lekko się cofnęli, ale Peru nie potrafiło tego wykorzystać. Kilka dobrych sytuacji nie przyniosło efektów w postaci goli i do przerwy mieliśmy wysokie prowadzenie "Canarinhos".

W drugie 45 minut Brazylijczycy weszli znowu bardzo dobrze. Czwartą bramkę dla piłkarzy Tite strzelił Dani Alves. Bardzo ładną asystą popisał się Firmino. Wydawało się, że to koniec strzelania, ale Brazylii było mało. Piątego gola strzelił Willian, który pokonał bramkarza rywali pięknym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy zza pola karnego. W doliczonym czasie gry Gabriel Jesus nie wykorzystał rzutu karnego i koniec końców stanęło na rezultacie 5:0.

"Canarinhos" wchodzą do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A. Drugą lokatę zajmuje Wenezuela, trzecią Peru, a czwartą Boliwia. Peruwiańczycy muszą czekać na rozstrzygnięcia w dwóch pozostałych grupach.

Peru - Brazylia 0:5 (0:3)

Bramki: Casemiro 12, Firmino 19, Everton 32, Alves 53, Willian 90

Peru: Gallese - Advincula, Araujo, Abram, Trauco - Tapia, Yotun (Flores 46') - Polo, Cueva (Ballon 67'), Farfan - Guerrero (Gonzales 55')

Brazylia: Alisson - Alves, Silva, Marquinhos, Filipe Luis (Alex Sandro 57') - Arthur, Casemiro (Allan 70'), Coutinho (Willian 77') - Gabriel Jesus, Firmino, Everton

Żółte kartki: Yotun, Advincula - Casemiro, Silva