Liga Narodów siatkarzy: Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

Polscy siatkarze w swym drugim spotkaniu na turnieju Ligi Narodów w Mediolanie zmierzą się z reprezentacją Serbii. Czy po pokonaniu Argentyńczyków, podopieczni trenera Vitala Heynena odniosą kolejne zwycięstwo? Transmisja meczu Polska – Serbia w Polsacie Sport od godziny 16.45.

W pierwszym spotkaniu turnieju w Mediolanie biało-czerwoni dostarczyli kibicom sporo emocji. Choć wygrali dwa pierwsze sety, a w trzecim prowadzili już 22:18, rywale zdołali wyrównać stan meczu i doprowadzili do tie-breaka! Decydujący set to prawdziwy siatkarski rollercoaster. Przy zmianie stron Polacy przegrywali 4:8, potem Argentyńczycy mieli piłkę meczową przy stanie 12:14, a jednak to Polacy kilka minut później cieszyli się ze zwycięstwa 19:17!

To, że w meczu takim jak ten doszło do tie-breaka, jest całkiem normalne (biało-czerwoni wygrali dwa pierwsze sety). To młoda drużyna, więc rozgrywanie pięciosetowych meczów pozwoli jej nabrać regularności. Chciałbym, żebyśmy jeszcze zagrali w Mediolanie tie-breaki – powiedział po spotkaniu trener Heynen.

Mistrzowie świata odnieśli szóste zwycięstwo w swym dziesiątym meczu w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wciąż pozostają w grze o Final Six. W kolejnym spotkaniu turnieju w Mediolanie zmierzą się z Serbią. Trener Serbów Nikola Grbić zabrał na tę imprezę eksperymentalny skład, zabrakło kilku gwiazd i w pierwszym meczu jego podopieczni przegrali z Włochami 0:3.

Transmisja meczu Polska – Serbia w Polsacie Sport w sobotę 22 czerwca od godziny 16.45.