ŁKS Łódź rozbił Wisłę Płock w meczu towarzyskim

Piłkarze beniaminka ekstraklasy ŁKS Łódź wygrali z innym zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej Wisłą Płock 4:0 w pierwszym letnim sparingu. Gole zdobyli Hiszpan Dani Ramirez, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Sekulski i Portugalczyk Ricardo Guima.

Konfrontacja w Łodzi dla obu drużyn była pierwszym meczem kontrolnym w czasie przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy.

Dużo lepiej wypadli w nim prowadzeni przez trenera Kazimierza Moskala łodzianie, którzy już do przerwy wygrywali 2:0 po uderzeniach z dalszej odległości Ramireza w 29. minucie i Kalinowskiego w 41. minucie. Szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował m.in. Rafał Kujawa, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ekipy z Płocka Bartłomiejem Żynelem. W 60. minucie bardziej skuteczny okazał się inny napastnik ŁKS Łukasz Sekulski, a jako ostatni do bramki Wisły w 83. minucie trafił Portugalczyk Guima.

W obu połowach ŁKS i Wisła zagrały w innych składach. W zespole z Łodzi wystąpili m.in. pozyskani latem: Serb Dragoljub Srnic, Hiszpan Jose Antonio Ruiz "Pirulo", Portugalczyk Ricardo Martins Guimaraes "Guima" oraz Maciej Dampc i Michał Trąbka. W Wiśle po raz pierwszy zagrali zaś: Jakub Rzeźniczak, Jarosław Fojut, Jakub Wrąbel i Damian Michalski.

Po meczu w Łodzi prowadzeni przez trenera Leszka Ojrzyńskiego płocczanie wyjechali na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zagrają z cypryjskim AEK Larnaka (25 czerwca) oraz duńskim Broendby IF (29 czerwca).

Formę beniaminka rozgrywek ekstraklasy w kolejnych sparingach sprawdzą natomiast: Radomiak Radom (29 czerwca), Warta Poznań (3 lipca), GKS Tychy i Kotwica Kołobrzeg (6 lipca) oraz Korona Kielce (13 lipca).