ME w szermierce: Drużyna szpadzistek w półfinale

Polskie szpadzistki awansowały do półfinału turnieju drużynowego szermierczych mistrzostw Europy w Duesseldorfie. O finał powalczą z Francuzkami i będzie to rewanż za pojedynek o złoto sprzed roku, w którym o jedno trafienie lepsze były "Trójkolorowe".

Biało-Czerwone walczą w składzie: Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice), Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska (obie AZS AWF Kraków) i Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa).

W 1/8 finału podopieczne trenera Bartłomieja Języka, które są najwyżej rozstawionym zespołem, wygrały z Belgijkami 45:22, a w ćwierćfinale pokonały Węgierki 40:29.

To ostatnia szansa na drugi medal Polaków w tegorocznych ME. Jedyny dotychczas - brązowy - zdobyła w turnieju indywidualnym Trzebińska. Na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły w nim Francuzki Coraline Vitalis i Marie-Florence Candassamy.