Copa America: Trzy zwycięstwa bez straty gola! Kolumbia ograła Paragwaj

Reprezentacja Kolumbii pokonała Paragwaj 1:0 w ostatnim meczu grupy B Copa America 2019. Gracze Carlosa Queiroza w trzech spotkaniach jeszcze nie stracili bramki.

Kolumbijczycy już po dwóch kolejkach zapewnili sobie awans do ćwierćfinału, więc selekcjoner Carlos Queiroz mógł nieco inaczej potraktować spotkanie z Paragwajem. Dlatego na ławce rezerwowych znaleźli się m.in. James Rodriguez, Duvan Zapata, Yerry Mina, Wilmar Barrios czy Davinson Sanchez. Szanse otrzymali ci, którzy wcześniej nie grali - choćby Radamel Falcao.

Paragwajczycy z kolei walczyli o awans do 1/4 finału. Remisy z Katarem i Argentyną sprawiły, że zwycięstwo z nieco rezerwową Kolumbią zapewniłoby im drugie miejsce w tabeli. Od początku wyglądało to nie najgorzej, bo bardzo szybko sytuację stworzył sobie Derlis Gonzalez. Z czasem jednak to rywale częściej dochodzili do głosu.

Efektem było trafienie z 31. minuty. Po zagraniu Santiago Ariasa sprytnym strzałem popisał się Gustavo Cuellar. W drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy, choć Kolumbijczycy raz trafili do siatki, ale po analizie VAR sędzia Victor Carrillo nie uznał gola Luisa Diaza.

Kolumbia z kompletem punktów i bez straty gola wygrała grupę B. Drugie miejsce zajęła Argentyna, która w ostatniej serii gier ograła Katar 2:0. Paragwaj ma na koncie dwa punkty i musi czekać na wynik meczu grupy C między Ekwadorem a Japonią. Jeśli tam padnie remis, to w najlepszej ósemce zameldują się właśnie podopieczni Berizzo.

Kolumbia - Paragwaj 1:0 (1:0)

Bramka: Cuellar 31

Kolumbia: Alvaro Montero - Santiago Arias, Cristian Zapata, Jhon Lucumi, Cristian Borja - Jefferson Lerma, Gustavo Cuellar, Edwin Cardona (85 Wilmar Barrios) - Juan Cuadrado (58 James Rodriguez), Radamel Falcao (66 Duvan Zapata), Luis Diaz.

Paragwaj: Roberto Fernandez - Ivan Piris, Gustavo Gomez, Junior Alonso, Santiago Arzamendia - Derlis Gonzalez (82 Oscar Romero), Richard Sanchez, Rodrigo Rojas (63 Juan Iturbe), Matias Rojas (46 Cecilio Dominguez) - Miguel Almiron - Oscar Cardozo.

Żółte kartki: Borja, Lucumi - Arzamendia