Liga Narodów: Niemcy sprawili problemy Brazylijczykom

Siatkówka
Liga Narodów: Niemcy sprawili problemy Brazylijczykom
fot. PAP

Siatkarze Brazylii wygrali w Cuiabie z Niemcami 3:2 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli Ligi Narodów. Po 11 kolejkach prowadzą Irańczycy, którzy jako pierwsi zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Polacy plasują się na szóstej pozycji.

Dziesiąte zwycięstwo Brazylijczykom nie przyszło łatwo, chociaż u siebie rywalizowali z Niemcami, którzy dotąd wygrali tylko dwa mecze. Zespół z Europy prowadził 1:0 i 2:1, a w ostatnim secie uległ faworytom 13:15.

 

W innym spotkaniu Bułgaria przegrała 0:3 z Rosją, która przesunęła się w tabeli na trzecią lokatę.

 

Na kolejnych miejscach plasują się: Francja, Włochy i Polska. Biało-czerwoni w sobotę pokonali w Mediolanie Serbów 3:2.

 

W drugiej edycji LN, która rok temu zastąpiła Ligę Światową, bierze udział 16 ekip, podzielonych na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Do drugiej zaliczane są: Australia, Bułgaria, Kanada i Portugalia. Stali uczestnicy mają pewny udział w kolejnej edycji, niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem.

 

Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. W turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 10-14 lipca w Chicago, weźmie udział pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej oraz Amerykanie jako gospodarz. Jako pierwsi awans zapewnili sobie siatkarze Iranu.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze