Tour de Suisse: Bernal obronił koszulkę lidera na ostatnim etapie

Brytyjczyk Hugh Carthy (EF Education First) wygrał dziewiąty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii. Zwycięzcą całej imprezy został trzeci w niedzielę na mecie Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos).

24-letni Carthy popisał się odważną i skuteczną szarżą prowadząc niemal od startu. Próbowali do niego dołączyć kolejni śmiałkowie, ale Brytyjczyk zostawił ich i samotnie wspinał się na trzy trudne górskie premie wygrywając je i zapewniając sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej. Przewagę utrzymał aż do mety, sięgając po pierwsze w Szwajcarii a piąte w karierze zwycięstwo.

Za jego plecami lidera wyścigu Bernala próbował zaatakować drugi w klasyfikacji Australijczyk Rohan Dennis (Bahrain-Merida). Kolumbijczyk utrzymał się jednak za Dennisem i na metę wpadli w tym samym czasie, co zapewniło kolarzowi zespołu Ineos końcowy triumf w Tour de Suisse.

W klasyfikacji generalnej Bernal wyprzedził Dennisa o 19 sekund i Austriaka Patricka Konrada (Bora-Hansgrohe) o 3.04.

Wyścig ukończyło, na dalekich miejscach, dwóch Polaków - Łukasz Wiśniowski i Szymon Sajnok (obaj CCC). Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) wycofał się na trasie ostatniego etapu.