UFC w Greenville: "Korean Zombie" błyskawicznie rozbił "Moicano"! (WIDEO)

Sporty walki

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Greenville Chang Sun Jung (15-5, 5 KO, 8 SUB) w niespełna minutę rozbił Renato Carneiro "Moicano" (13-3-1, 6 SUB). Tym samym "Korean Zombie" odniósł piąte zwycięstwo dla największej organizacji MMA na świecie.

Przed pojedynkiem za faworyta uznawać można było wyżej notowanego w rankingach "Moicano". Brazylijczyk miał wprawdzie za sobą porażkę z Jose Aldo, ale Koreańczyk również w swojej ostatniej walce musiał uznać wyższość rywala. Jung w listopadzie 2018 roku przegrał dosłownie w ostatniej sekundzie z Yairem Rodriguezem. Wcześniej potrafił wygrywać z takimi zawodnikami, jak Dustin Poirier czy Dennis Bermudez.

"Korean Zombie" zaczął od spokojnego low kicka. Po 30 sekundach Jung kapitalnie przepuścił lewy prosty rywala i świetnym prawym sierpem trafił w szczękę "Moicano". Brazylijczyk ofiarnie walczył o przetrwanie w parterze, ale od tego momentu wiadomo było, że kwestią czasu jest, kiedy sędzia przerwie pojedynek. Koreańczyk dokończył dzieła zniszczenia i w niespełna minutę rozprawił się z faworyzowanym przeciwnikiem.

W co main evencie gali w Greenville Randy Brown również przed czasem pokonał Bryana Barberenę. Zaledwie dziewięć sekund potrzebował na zwycięstwo Jairzinho Rozenstruik, który znokautował Allena Crowdera. Znana polskiej publiczności Ariane Lipski uległa na punkty Molly McCann.

Wyniki gali UFC Fight Night w Greenville:

Walka wieczoru
145 lb: Chan Sung Jung pok. Renato Moicano przez TKO w pierwszej rundzie

Karta główna
170 lb: Randy Brown pok. Bryana Barberenę przez TKO w trzeciej rundzie
135 lb: Andre Ewell pok. Andersona dos Santosa przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 29-27).
125 lb: Andrea Lee pok. Montanę De La Rosę przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
185 lb: Kevin Holland pok. Alessio Di Chirico przez jednogłośną decyzje (3x 29-28).

Karta wstępna
145 lb: Dan Ige pok. Kevin Aguilar przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-27)
115 lb: Ashley Yoder pok. Syuri Kondo przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-25, 30-24)
155 lb: Luis Pena pok. Matt Wiman przez TKO w trzeciej rundzie
265 lbJairzinho Rozenstruik pok. Allen Crowder przez TKO w pierwszej rundzie
125 lb: Molly McCann pok. Ariane Lipski przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
185 lbDeron Winn pok. Eric Spicely przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Walka Korean Zombie - Renato "Moicano" Carneiro w załączonym materiale wideo.