Copa America: Ekwador - Japonia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Przed nami ostatni akord fazy grupowej Copa America 2019. W grupie C walka toczy się o zajęcie pierwszego miejsca, tymczasem Japonia oraz Ekwador wciąż mogą marzyć o zajęciu miejsca premiowanego awansem. Warunek? Zwycięstwo w Belo Horizonte. Relacja i wynik na żywo z meczu Ekwador - Japonia od godz. 21:00.

 

Formuła turnieju Copa America 2019 pozwala obu najgorszym zespołom grupy C wierzyć w awans mimo zaledwie jednego punktu na koncie. W ostatnim pojedynku bezpośrednim Japonia i Ekwador stoczą bój o zajęcie trzeciego miejsca: dwa najlepsze zespoły z trzecich lokat awansują do ćwierćfinału: w tej chwili do przeskoczenia jest Paragwaj, który zgromadził zaledwie dwa oczka.
 
Mimo zaledwie jednego punktu na koncie Japonia jest... objawieniem Copa America. Zespół z Azji, występujący na brazylijskich boiskach gościnie zagrał przyzwoite zawody z Chile, jednak przez fatalną skuteczność przegrał aż 0:4. Dwukrotnie prowadził z Urugwajem, a spotkanie z gigantem ostatecznie zakończył remisem 2:2, zostawiając po sobie świetne wrażenie.
 
Trener Japończyków, Hajime Moriyasu był krytykowany za to, że do Ameryki Południowej zabrał głównie piłkarzy z kadry U-23, przygotowując ich do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Pomimo małego stażu, jego zawodnicy dają prawdziwy popis kultury gry kombinacyjnej.
 
Ekwador kończył oba dotychczasowe mecze w dziesiątkę po czerwonych kartach Jose Quinterosa i Gabriela Achiliera. Nadzieje będą oczywiście spoczywać na zawodnikach o nazwisku Valencia - Enner i Antonio to największe gwiazdy kadry i mimo porażek w dwóch pierwszych spotkaniach, mogą jeszcze zabrać ją do ćwierćfinału.
 
Relacja i wynik na żywo z meczu Ekwador - Japonia od godz. 1:00.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze