Igrzyska Europejskie 2019: Para strzelców Kowalczyk-Bernal na 11. miejscu w trapie

Piotr Kowalczyk i Sandra Bernal sklasyfikowani zostali w Mińsku na 11. miejscu w strzeleckiej konkurencji par mieszanych w trapie Igrzysk Europejskich. Triumfowali Hiszpanie Antonio Bailon i Fatima Galvez.

Kowalczyk (Rawicki Klub Strzelecki "Bock") i Bernal (WKS Śląsk Wrocław) w kwalifikacjach z udziałem 23 par uzyskali 128 pkt.

Złoty medal wywalczyli Hiszpanie Antonio Bailon i Fatima Galvez pokonując Włochów Giovanniego Pellielo i Jessikę Rosi 44:40. W meczu o brązowy medal Rosjanie Aleksiej Alipow i Daria Siemianowa zwyciężyli Włochów Valerio Graziniego i Silvanę Stanco 45:43.

Na 17. miejscu ukończył zawody w strzelaniu z karabinu na 10 m Tomasz Bartnik (CWKS Legia Sekcja Strzelecka Warszawa) uzyskując w kwalifikacjach 625,3 pkt. Startowało 40 zawodników. Złoty medalista 30-letni Sergey Richter (Izrael) wynikiem 250,8 pkt wyrównał rekord igrzysk. Srebro przypadło o rok od niego starszemu Rosjaninowi Siergiejowi Kamienskiemu, a brąz 19-letniemu Czechowi Filipowi Nepejchalowi.

Słabo spisały się w karabinie pneumatycznym na 10 m Katarzyna Komorowska (Społem Łódź) i jej koleżanka klubowa Agnieszka Nagay. Pierwsza z nich w gronie 41 startujących była 30., a druga - 32.

Mistrzynią igrzysk została Laura-Georgeta Coman (Rumunia), która wynikiem 251,3 pkt wyrównała rekord imprezy.

Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.