Igrzyska Europejskie 2019: Siódme miejsce Sarnackiego w judo

Sporty walki

Judoka Maciej Sarnacki (kat. 100 kg) zajął siódme miejsce w Igrzyskach Europejskich i jednocześnie mistrzostwach Europy, które odbywają się w Mińsku. Pozostali reprezentanci Polski odpadli w poniedziałkowych eliminacjach.

Po zwycięstwie przed czasem w 1/8 finału nad brązowym medalistą mistrzostw świata z 2015 roku Ukraińcem Jakiwem Chammo, w ćwierćfinale Polak przegrał przez ippon z aktualnym mistrzem globu i byłym mistrzem kontynentu Gruzinem Guramem Tusziszwilim.

Sarnacki miał dalej szansę na brązowy medal, ale musiał pokonać dwóch rywali. Tymczasem w pojedynku repesażowym nie sprostał (ippon) Austriakowi Stephanowi Hegyi, który ma w dorobku m.in. brąz ubiegłorocznych ME.

W poniedziałkowych eliminacjach odpadli: Beata Pacut (78 kg), Piotr Kuczera, Rafał Kozłowski (obaj 90 kg) i Iwo Baraniewski (100 kg).

W poprzednich dniach na piątych pozycjach uplasowały się: Agata Perenc (52 kg), Karolina Tałach (63 kg) i Daria Pogorzelec (70 kg), a siódmą lokatę zajęły: Karolina Pieńkowska (52 kg), Anna Borowska (57 kg) i Agata Ozdoba-Błach (63 kg).

We wtorek na tatami w Mińsku odbędzie się turniej drużyn mieszanych w judo, nowa konkurencja olimpijska.