Liga Narodów siatkarzy: Tie-break, który przejdzie do historii! Niezwykła walka w meczu Polska - Włochy (WIDEO)

W niedzielę reprezentacja Polski pokonała w dramatycznych okolicznościach Włochów 3:2 w swoim ostatnim meczu podczas turniej Ligi Narodów w Mediolanie. Podopieczni Vitala Heynena w tie-breaku stoczyli niesamowity bój z gospodarzami turnieju. Ostatecznie wynik piątego seta to 25:23 na korzyść Polaków, czyli wyglądał jak pełnowymiarowa partia. Na szczęście wielkie siatkarskie widowisko w stolicy Lombardii zakończyło się happy-endem dla Biało-Czerwonych.

Tie-break był prawdziwą huśtawką emocji. Po autowym ataku Olega Antonova Biało-Czerwoni prowadzili 10:6. Chwilę później było już 13:9, ale wówczas nastąpił słabszy okres w grze przyjezdnych, którzy stracili trzy punkty z rzędu. Problemy ze skończeniem ataków mieli zarówno Maciej Muzaj, jak i Bartosz Kwolek. Nerwowość wkradała się w poczynania obu zespołów, czego efektem było sporo zepsutych zagrywek.

Po stronie Polaków ważne punkty przy grze na przewagi zdobywał Aleksander Śliwka. Niewiele brakowało, by set skończył się wygraną Italii 22:20, ale sędzia główny sam postanowił skorzystać z wideoweryfikacji, która wykazała, że Kwolek zaatakował po bloku. Ostatni punkt zdobył Jakub Kochanowski, kończąc przechodzącą piłkę.

Koniec końców Polacy wygrali w niewiarygodnych okolicznościach z gospodarzami. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu naszej reprezentacji. Pozostała ona na szóstym miejscu w tabeli, ale zrównali się z Włochami pod względem liczby wygranych, a stratę punktową zmniejszyli do czterech. Podopieczni Vitala Heynena na zakończenie występu w fazie interkontynentalnej zagrają w przyszłym tygodniu w Lipsku.

Najbardziej emocjonujący moment tie-breaka do obejrzenia w załączonym materiale wideo.